Milwaukee to jeden z liderów produkcji bardzo nowoczesnych narzędzi do warsztatu majsterkowicza i do codziennej pracy specjalisty. Wśród asortymentu firmy można wyróżnić na przykład urządzenia udarowe w postaci młotów, wiertarek, wkrętarek czy specjalnych kluczy. To specyficzny rodzaj narzędzi, który przydaje się tylko do konkretnych prac, między innymi demontowania śrub czy ich wkręcania w ścianę z materiału takiego jak beton.

Narzędzia i ich zasilanie

 narzędzia milwaukeeAmerykański producent dostarcza bardzo przydatny do tego rodzaju pracy sprzęt, który warto omówić szerzej. Jednym z przykładów narzędzia udarowego jest klucz elektryczny do montowania i demontowania śrub. Udar zapewnia w tym urządzeniu wysoki moment obrotowy, co pozwala na instalację większych wkrętów. Tego typu praktyczne narzędzia Milwaukee różnią się w kwestii zasilania – najprostsze modele są na kabel, a najbardziej skomplikowane – na wysoce wydajny akumulator. Urządzenia różnią się także w przypadku wielkości momentu obrotowego i zrywającego, a więc wartości, dzięki którym użytkownik dowie się, jak mocno narzędzie wkręci śrubę, lub jak bardzo zapieczone śruby wykręci.

 narzędzia milwaukeePodobną rolę, jak w przypadku kluczy, pełnią zakrętarki, czyli sprzęt z udarem do mniejszych śrub. W udar wyposażone są także wiertarko-wkrętarki – w ich przypadku funkcja ta dotyczy wyłącznie wiercenia, a nie wkręcania. Tego typu narzędzia Milwaukee są wyposażone nawet w kilka biegów, dzięki którym można dostosować moment obrotowy do materiału, z jakim przyjdzie pracować. Sprzęt amerykańskiego producenta różni się także pod względem gabarytów. Kompaktowe modele lepiej przysłużą się pracy w ciasnych pomieszczeniach. Wiertarko-wkrętarki udarowe są przeznaczone do betonu lub cegły, a także marmuru. Nie sprawdzą się w przypadku materiałów takich jak drewno czy tworzywa sztuczne. Podczas wybierania odpowiedniego sprzętu można jednak zadbać, aby ten był wyposażony w funkcję wyłączania udaru, co sprawi, że narzędzie poradzi sobie nawet z dębiną, sośniną czy pleksi. Udar to przydatne udogodnienie, dostępne w bardzo wielu narzędziach Milwaukee. Funkcja sprawdza się doskonale w przypadku wiercenia w twardych materiałach, takich jak beton, czy wykręcania z niego niezwykle zapieczonych śrub.

Kupując narzędzia udarowe majsterkowicz powinien sprawdzić moment obrotowy – najważniejszy parametr tego typu urządzeń. Nowoczesny sprzęt oferuje także wiele dodatkowych możliwości, np. może być skutecznie zabezpieczony przed kradzieżą. Odblokowanie najnowszych modeli wymaga dostępu do systemu antykradzieżowego poprzez aplikację, do której użytkownik loguje się wykorzystując swój własny telefon komórkowy.