Tynki dekoracyjne stają się coraz popularniejsze w magazynach wnętrzarskich. Widzimy jakie z nich warto wybrać, pokazują nam wzory warte zastosowania, co jest potrzebne do ich wykonania, i jak wykonać je samodzielne.

Montaż odkurzaczy centralnych w domu

montaż odkurzaczy centralnychNa pewno jednak fachowiec zajmie się tym lepiej, więc warto mu zostawić tę pracę. Jednak sami możemy się zastanowić czy faktycznie takie tynki dekoracyjne to dobry pomysł. Jakie mają one wady i zalety? Na pewno nie potrzeba do nich specjalistycznego sprzętu, wystarczy tylko sama masa tynkowa, farba czy inny barwnik, a do tego zacieraczka, grzebień, gąbka, czy inne narzędzia do wykonywania z nich wzorów. To nie kamień dekoracyjny, gdzie potrzebujemy specjalnego kleju, wyrównywania podłoża i sprawdzania gdzie będzie przebiegała odkurzacz centralny instalacja, żeby zostawić tam wolne miejsce. W takim kamieniu pewnie da się wyciąć otwór, ale jest to kłopotliwe i nie powinniśmy się sami za to zabierać. Tynki dekoracyjne na pewno są ozdobą naszej ściany i wyglądają bardzo ładnie. Nie każdemu oczywiście przypadną do gustu, tak jak nie każdy marzy o tym, żeby przeprowadzić montaż odkurzaczy centralnych w swoim domu. Jednak taki tynk ma równie wady. Trudno jest go doczyścić, a trzeba to robić, bo w zagłębieniach osiada dużo kurzu.

Ciężko także odświeżyć taki tynki, czyli położyć na niego nową warstwa farby, ze względu na fakturę. Trzeba to robić pędzlem, a nie wałkiem. Jest z tym sporo pracy, a trudno tez położyć taką farbę równo. Jak widać tynki dekoracyjne mają swoje wady i zalety.