Biel jest czysta, orzeźwiająca i stanowi zawsze udany wybór. Świetnie wyglądają biała sukienka i biała koszula, białe kwiaty w bukiecie i filiżanki w kolorystycznej gamie bieli. Biel to także idealne rozwiązanie do wnętrz – jasne sufity optycznie podwyższają pokój, jasne ściany go powiększają, a jasne meble nadają świeży, nieskazitelny wygląd.

Białe komody z kolorowymi uchwytami

białe komody z szufladamiCzy jednak białe meble odnajdą się z powodzeniem w każdym wnętrzu? Istnieje tylko jedna odpowiedź – tak! Biała łazienka i białe meble kuchenne już nikogo raczej nie dziwią. Biel kojarzona jest w oczywisty sposób z czystością, więc armatura łazienkowa występuje głównie w białym kolorze. To barwa utożsamiana z higieną oraz rześkością. Biel uwidacznia także wszelkie zabrudzenia oraz pozwala na utrzymanie w łazience wzorowego porządku. Z kolei białe meble w kuchni są świetnym tłem dla akcesoriów i dekoracji w żywych kolorach. Wbrew pozorom jasne szafki kuchenne nie brudzą się szybciej czy częściej od tych w innych kolorach. Utrzymanie czystości w białej kuchni jest ważne tak samo, jak w każdym innym pomieszczeniu. Ponadto biel w kuchni wspaniale podkreśla zamiłowanie gospodarzy do szlachetnych, klasycznych kolorów i ponadczasowej prostoty. A co z innymi pomieszczeniami? Czy salon, sypialnia lub pokój dziecka także można utrzymać w bieli? Naturalnie! Kolor biały nie musi oznaczać nudy, sterylności czy dawać wrażenia zimnego, nieprzyjaznego wnętrza.

białe komody z szufladamiKolor biały występuje w różnych tonacjach, toteż wybór jest naprawdę szeroki – od odcieni ciepłych, przez złamane, po lodowate, arktyczne biele. Biel warto zawsze przełamać innym kolorem, aby wydobyć jej piękno. Ściany pomalowane jasną farbą mogą zostać ozdobione obrazem lub dekoracyjną aplikacją, białe komody z szufladami – kolorowymi uchwytami, a białe podłogi – popielatą fugą. Biel wspaniale komponuje się z kolorami, ale nie lubi nadmiaru. Aby uniknąć przesytu kolorystycznego, należy pozostawić duże, białe płaszczyzny ścian lub mebli. Dzięki temu zabiegowi biel będzie na pierwszym, zasłużonym planie a ozdobne detale i dekoracje podkreślą jej urok. Mimo zalet bieli wiele osób nie ma odwagi, ale stosować ją we wnętrzach. Dla tych osób, które obawiają się dużych plam bieli rozwiązaniem mogą być białe elementy wystroju wnętrza – doniczki, poduszki albo bibeloty. Biel, nawet w detalu, wspaniale odświeża wnętrze. Białe meble, ściany a nawet podłogi to dobry wybór dla kogoś, kto poszukuje wyrazistych płaszczyzn, urozmaiconych kolorowymi detalami.

Biel to zawsze modny oraz udany wybór, ponieważ nie ulega trendom. Wnętrze zaaranżowane z użyciem bieli także szybko się nie znudzi, ponieważ wystarczy co jakiś czas zmieniać dekoracje. Biel jest prosta i zarazem szlachetna – warto na co dzień korzystać z jej potencjału i upiększyć nią swoje otoczenie.