Urządzając nasze wymarzone mieszkanie dużo uwagi poświęcamy kolorom ścian, mebli czy dodatków. Jednak w pierwszej kolejności najczęściej zastanawiamy się czy nasze gniazdko będzie mieszkaniem nowoczesnym i stylowym, czy raczej tradycyjnym i przytulnym, czy wybrać meble, które pomieszczą wszystkie nasze zgromadzone rzeczy, czy raczej kosztem funkcjonalności wybrać te spełniające nasze normy estetyczne. Musimy pamiętać, że mając niewielką przestrzeń do zagospodarowania powinniśmy skupić się nie tylko na wyglądzie naszych mebli, ale również na ich funkcjonalności.

Jednak czy musimy wybierać między funkcjonalnym, a estetycznym wyposażeniem mieszkania?
ławaNa szczęście nie. Obecnie projektanci mebli skupiają się nie tylko na funkcjach jakie dany mebel ma spełniać, lecz równie dużo uwagi poświęcają wyglądowi ich dzieła. Dzięki temu takie meble jak ławy rozkładane, niewielkie składane kanapy oraz meble z dużą ilością szuflad i szafek pozwalają nam zaoszczędzić sporo miejsca i cieszyć się przy tym estetycznym wyglądem mieszkania.
Z pewnością w każdym stylowym salonie zagoszczą ławostoły czy stoły rozkładane nowoczesne, dzięki którym, w zależności od sytuacji, będziemy mogli swobodnie ingerować w przestrzeń pomieszczenia – składać je, by tą przestrzeń powiększyć, bądź też rozkładać, by móc pomieścić przy stole większą liczbę gości. Funkcjonalność takich stołów z pewnością ucieszy niejedną gospodynię domową tym bardziej, jeśli mebel będzie również stylowy i odpowiadający jej gustom.

Na całe szczęście nie musimy już wybierać między funkcjonalnością a pięknym wyglądem wyposażenia naszego mieszkania. Współcześni producenci mebli wychodzą na przeciw naszym oczekiwaniom tworząc meble, które zadowolą nasze gusta.