Jakie nabyć okna do mieszkania? – to pytanie zadaje sobie mnóstwo ludzi aranżujących remont, lub będących w jego trakcie. Przemyślanie zakupione okna są przede wszystkim funkcjonalne, wytrzymałe i posłużą w domu przez wiele lat.

oknaW starych domach, nadal dostrzec można okna wykonane z drewna dębowego. Materiał ten był najczęściej wykorzystywany, głównie przez cechy, które ma. Właściwie zabezpieczone drzewo użytkować można wiele lat, korzystnie wpływa na zdrowie, dzięki zawartości olejków eterycznych, a także jest skutecznym izolatorem akustycznym oraz termicznym. Dodatkowo, drzewo jest klasyką, która nigdy nie wychodzi z mody, poza tym, dodaje gustownego wyglądu każdemu mieszkaniu. W dzisiejszych czasach rzadziej stosuje się okna z tego surowca, bo są znacząco droższe, tak pod względem zakupu, jak i pielęgnowania.

Adex – okna Katowice

W różnorodnych sklepach, bez względu na to, czy to Katowice, czy Kraków, największy asortyment ma się przy wyborze okien z PVC. Dobrze jest przy okazji wyjaśnić, jaka jest różnica między PVC, PCV a PCW, albowiem osoby śledzące asortyment z oknami na pewno się na nie natkną. Wszystkie te skrótowce znaczą tą samą mieszankę chemiczną – polichlorek winylu. Pierwsza nazwa jest skrótem właściwym, a ostatnia polskim, aczkolwiek, najczęściej spotykana jest PCV, która tak naprawdę powstała w wyniku pomyłki. Okna z tego surowca są znacząco tańsze od drewnianych odpowiedników, aczkolwiek to też jest zależne od liczby profili, szyb oraz innych dodatkowych opcji.

Przy zakupie okien, są dane techniczne, na które trzeba skierować szczególną uwagę, bez względu na to, z jakiego surowca nabędziemy okna. W skład nich wchodzą między innymi: stopień izolacji cieplnej oraz akustycznej, klasa wodoszczelności (która przemawia na korzyść okien PVC, albowiem drzewo ulec może wypaczeniu) a także szczelność. Kierując uwagę na te składniki, a nie promocję czy cenę okien, która potrafi być mocno zróżnicowana, zapewnimy sobie produkty służące przez kilkadziesiąt lat.