Prawidłowe zapakowanie przesyłki zapewnia, że zawędruje ona w miejsce finalne w stanie nieuszkodzonym. Jednakże który materiał użyć, aby mieć tę pewność? Do pakowania wysyłek zazwyczaj wykorzystuje się trzy rodzaje taśm: taśmę PP, taśmę PET oraz folie stretch. Taśmy poliestrowe, nazywane „twardymi”, posiadają kilka ważnych cech, z których powodu są najczęściej wykorzystywane.

Folia stretch jumboTaśma poliestrowa to nic innego, jak specjalny typ taśmy samoprzylepnej. Najczęściej wykorzystuje się je tam, gdzie potrzebna jest tylko płaska ochronna warstwa, która jednocześnie jest bardzo trwała, odporna na wysoką temperaturę oraz rozszerzanie. Z tego też względu, taśmy poliestrowe używane są do wiązania średnich i ciężkich wysyłek, zazwyczaj w branży papierniczej, materiałów budowlanych i przetwórstwie metali. Następną, często wykorzystywaną folią jest taśma PP. Cechuje się ona wyjątkową prostoliniowością, spawalnością oraz trwałością. Dzięki tym zaletom, możliwe jest jej używanie w wielu segmentach przemysłu oraz usług, na przykład w stolarstwie i branży opakowań z kartonu. W dodatku, taśma PP może być stosowana tak przy użyciu zautomatyzowanych, jak i ręcznych systemów pakowania. Następną, zauważalnie najczęściej stosowaną ochroną pakunków, jest folia stretch. Folie te są wyjątkowo cenne głównie dzięki najmniej kosztownej i najbardziej efektywnej formie ochrony paczek na paletach. Na dodatek, są proste w montażu oraz można je stosować zarówno na niedużą skalę, jak i w zmechanizowanych liniach produkcyjnych. Szczególnie, folia stretch maszynowa nadaje się do zabezpieczenia przed brudem oraz zniszczeniami wysyłek o niewymiarowych rozmiarach.

Bez względu na to, którą folię paczki zdecydujemy się zastosować, musimy być świadomi swych oczekiwań i wiedzy, by wybrać artykuł gwarantujący najlepszą ochronę naszym przesyłkom. Nim kupiec zdecyduje się nabyć konkretną folię, dobrze przeprowadzić najpierw doświadczenie, czy naprawdę nadaje się ona do naszego załadunku perfekcyjnie, zamiast patrzeć jedynie na koszta.