Drzwi stosowane są od wieków, jako ruchliwa przegródka wśród pomieszczeniami służąca do poruszania się wśród nimi. Występuje dużo rodzajów drzwi, które dzielą się ze względu na uformowanie, montaż, i możliwość otwierania.

Drzwi Tradycyjna struktura drzwi tworzy się z przestawnego skrzydła oraz nieruchomego oprofilowania otworu, czyli futryny. Podręcznikowym komponentem jest także rączka, dająca możliwość rozchylania oraz zamykania drzwi. Najnowsza technika umożliwiła produkcji takich drzwi, które nie mają tych komponentów. Za pomocą serwomotorów oraz urządzeń drzwiowych, drzwi samoczynnie uchylają się, gdy zbliży się do nich persona. Konstrukcja drzwi jest niesamowicie istotna, toteż wykorzystywane są różnorakie zakresy hermetyczności w drzwiach, w zależności od przeznaczenia. Najpopularniejsze rodzaje drzwi z racji na ilość skrzydeł i sposób montowania to między innymi drzwi wejściowe zewnętrzne, zawiasowe lewe, dwuskrzydłowe oraz wahadłowe. Drzwi kreują bezsprzeczną rolę zabezpieczenia, przede wszystkie w domku. Drzwi wewnętrzne, jakie ma w sklepie między innymi przedsiębiorstwo Lutostański, powinny posiadać kilka cech, które zapewnią nam uczucie ochrony. Na przykład są to twardość, odporność na czynniki atmosferyczne a także stanowienie o charakterze właścicieli. Dobór drzwi jest obszerny, a Lutostański oferuje nam tylko te wysokiej jakości, z drewna. Drzwi drewniane posiadają doskonałe właściwości hermetyczne, cieplne oraz akustyczne. Nadto są mocne oraz odporne, nie zatracając w tym nic na wyglądzie – drzwi drewniane są niezwykle gustowne i stanowią dobry składnik ozdobny domku. Lecz drzewo ma wady. Wśród nich są na przykład podatność na zawilgocenie, przymus odpowiedniej ochrony oraz znacznie wysokie ceny zakupu. Jednak, kiedy już zapragniemy je nabyć, z pewnością służyć będą przez długą ilość sezonów.

Mówiąc o drzwiach zewnętrznych, nie można nie wspomnieć o drzwiach wewnętrznych Lutostański. W ich sklepie zlokalizowane są najlepszej jakości drzwi, wykonane w zgodzie z najnowszymi tendencjami, dając zarazem wszystkie właściwości tego dobrego materiału. Lutostański w produkowaniu drzwi łączy ze sobą w niesamowity sposób nowoczesność, kulturę a także praktyczność, więc, każdy odszuka coś dla siebie.