Jednym z największych dylematów dotyczących aranżacji łazienki jest wybór pomiędzy wanną a prysznicem. Oba rozwiązanie mają swoje wady i zalety, które mogą mieć mniejszy lub większy wpływ na naszą decyzję. Rozważmy zatem dobre i złe strony obydwóch rozwiązań. Wanna sprawia, że łazienka częściej kojarzona jest z relaksem i chwilą wypoczynku.

Praktyczne kabiny prysznicowe

kabiny prysznicowe prostokątne z brodzikiemGdy po długim dniu w pracy lub godzinach spędzonych na wykonywaniu najróżniejszych obowiązków człowiek nie ma siły na nic, zazwyczaj decyzje pada na długą, relaksującą kąpiel z bąbelkami. W związku z tym największą zaletą posiadania wanny jest możliwość położenia się w wodzie i spędzeniu dłużej chwili samemu z sobą. Dla wielu osób jest to najbardziej przemawiający argument za zakupem wanny. Zaletą wanien może być także łatwość mycia. Wielu osobom może wydawać się, że mycie prysznica jest o wiele przyjemniejsze, jednak w przypadku wanny możliwe jest wykorzystanie większej ilości środków niż przy prysznicu. Tak czy inaczej, bywa to kwestią sporną, liczy się indywidualne spojrzenie na ten aspekt. Dużym minusem jest tutaj natomiast mniejsza higieniczność. Coraz częściej można spotkać się z opinią, że wanny nie powinny być już sprzedawane, głównie ze względu właśnie na uznawanie ich za niehigieniczność.

kabiny prysznicowe prostokątne z brodzikiemW przypadku prysznica największa zaleta przypada na oszczędność wody. Wzięcie prysznica to zaledwie kilka minut, a wiele osób zakręca wodę na czas nakładania żelu pod prysznic czy szamponu. Dzięki temu możliwe jest zużycie o wiele mniejszej ilości wody niż w przypadku kąpieli, żeby zapełnić wannę potrzebna jest równowartość nawet kilku pryszniców. Równie ważną zaletą jest zajmowane miejsce. W zależności od tego jak rozmiar prysznica wybierzemy, solidne kabiny prysznicowe prostokątne z brodzikiem mogą zajmować mały kawałek lub też połowę łazienki. Ważne jest jednak to, że często są one bardziej praktycznym rozwiązaniem od wanny, która ma swoje gabaryty. Prysznic to jednak nie są tylko i wyłącznie zalety. Jedną z wad jest przede wszystkim to, że mając małe dzieci korzystanie z prysznica może być naprawdę kłopotliwe. Oczywiście na rynku dostępne są prysznice z brodzikami o różnej wielkości, jednak nie da się ukryć, że w tym przypadku nic nie jest w stanie zastąpić wanny.

Biorąc pod uwagę wiele wad i zalet, wybór wydaje się dość trudny. Zarówno wanna jak i prysznic mają swoje dobre i słabe strony, które dla jednych osób mogą mieć większe znaczenie, a dla innych mniejsze. Ostateczny wybór jest zatem tylko i wyłącznie kwestią indywidualną.

Sprawdź także https://www.njarmatura.pl/