Kominek w domu to stylowa opcja, jeśli chodzi o ogrzewanie. Piec centralnego ogrzewania nie wygląda dobrze, więc nic dziwnego, że jest chowany w kotłowniach. Kominek w ładnej obudowie będzie nie tylko ogrzewał jedno pomieszczenie czy cały dom, ale także będzie ciekawym elementem wystroju wnętrza. Do wyboru mamy różne kominki.

Kominki i samodzielne projektowanie

kominki Sam wkład będzie gotowy, jednak jego obudowę wykonuje się na zlecenie. Kominki na zamówienie w Poznaniu pozwalają nam zatem samodzielnie stworzyć dekoracyjne wykończenie kamienne kominka. Najczęściej cały kominek obkłada się marmurem lub granitem. Na podłodze pozostaje mały kawałek granitu, obkłada się także wszystkie ścianki kominkowe, zostawiając przy tym większy pasek. Kamień jest odporny na działanie ognia, jest niepalny i nie nagrzewa się. Łatwo z niego usunąć także zanieczyszczenia, takie jak popiół. Można też pozwolić sobie na bardziej wyrafinowane obudowy kominkowe, takie przypominające rzeźbione kolumny, czy z płaskorzeźbami. Taki kominek będzie na pewno dominującym akcentem dekoracyjnym wnętrza. Takiej obudowy nie dostanie się także w regularnej sprzedaży, tylko trzeba je zamawiać wcześniej. Inną opcją jest obłożenie jedynie części kominka kamieniem.

kominki Najważniejsze jeśli chodzi o czystość jest położenie kamienia przy dolnej krawędzi kominka, jak również na podłodze. Wybierając kominki z obudową na zamówienie możemy dobrać sobie rodzaj kamienia, jego wielkość i kształt. Granit jest najdroższym materiałem, jednak przy tym najbardziej trwałym. Mimo tego najczęściej wybierany jest tańszy marmur. Oba materiały dostępne są w różnych odcieniach, więc łatwo można je dopasować do wyglądu wnętrza pomieszczenia. Obudowa może zajmować także więcej miejsca, lub tylko ledwo okalać kominek. Ciekawym rozwiązaniem byłoby wybranie obudowy z zaokrąglonym bokami, czy w kształcie kwadratu, także z obłym zakończeniem. Najczęściej wybierane są ostre zakończenia i prostokątne kształty. Użycie innego zakończenia jest drobną korektą za którą nie trzeba będzie dopłacać, a na pewno tak wykończony kominek będzie prezentował się oryginalnie i stylowo. Obudowa na zamówienie to także dobra opcja jeśli chodzi o kominki naroże, komiki z otwartym paleniskiem wykończone czerwoną cegłą, czy też biokominki z przeszkleniami.

Inny kształt kominka czy inne materiały sprawiają, że dostanie gotowej do zamontowania obudowy nie jest łatwe. Za modyfikacje obudowy na pewno trzeba będzie zapłacić, jednak nie są to kwoty zawrotne. Drobne modyfikacje powinny mieścić się w cenie bazowej.