Każdy producent folii stretch ma przede wszystkim na uwadze zaspokojenie potrzeb nawet najbardziej indywidualnych klientów. Zanim taka folia zostanie przekazana do sprzedaży jest ona najpierw badana pod względem jakości, aby folia stretch producent miał pewność, że przekazuje naprawdę dobry towar, z którego klienci będą mogli być zadowoleni.

Folia stretch jumboNa szczególną uwagę zasługuje folia stretch jumbo, ponieważ ona jest bardzo wytrzymała, rozciągliwa oraz kleista, dzięki czemu utrzymuje się na bardzo wysokim standardzie. Doskonale nadaje się do pakowania oraz zabezpieczania różnego rodzaju produktów, dlatego tak często wykorzystuje się ją w zakładach przemysłowych, w magazynach oraz hurtowniach. Folia stretch jumbo najczęściej wykorzystywana jest do dalszego przewarzania ją na folię ręczną. Oprócz samego produktu do opakowywania róznych artykułów, służy również jako taśma klejąca, która w porównaniu do zwykłych taśm klejących, nie pozostawia nieestetycznych resztek kleju. Producenci tej foli chcą zadowalać swoich klientów, dlatego narzucają jak najniższe ceny, jedna folia stretch maszynowa cena mimo wszystko uwarunkowana jest kilkoma czynnikami. Do nich zalicza się na przykład wagę rolki, ogólną cenę surowca, a także kolor. Folia stretch cena najczęściej wacha się w granicach około piętnastu złotych za dwukilogramową rolkę. Jeśli waga rolki zwiększa się, to wtedy również ogólna cena idzie w górę. Praktycznie każdy producent folii stretch ma w swoim asortymencie folię w kolorze czarnym oraz przeźroczyste. Są jednak i tacy producenci, którzy zajmują się produkcją oraz sprzedażą folii w kolorze czerwonym, niebieskim, a nawet i różowym.

Najłatwiej dostępne są też folię, których szerokość rolki wynosi pięćdziesiąt centymetrów, jednak czasem zdarzają się też mniejsze szerokości. Do artykułów o dużych gabarytach znacznie lepsze są te większe szerokości, ponieważ nie trzeba tak często wokół owijać jednego produktu. Folia stretch producent przekazuje również ten produkt o standardzie 150%, dzięki czemu klienci mogą mieć pewność, że ona na pewno nie pęknie.