Podłoga wyłożona panelami potrzebuje nie tylko regularnego czyszczenia, ale i konserwacji. Zawarte w płynie środki pielęgnujące przyczyniają się do zabezpieczenia wierzchniej warstwy paneli przed widocznymi śladami zużycia. Dlatego powinno się dobrze zastanowić nad wyborem najlepszego środka czyszczącego do własnych podłóg, zwłaszcza jeśli znajdują się na niej drewniane panele.

Dbanie o panele podłogowe

Szafa - garderobaWarto postawić na specyfik o składzie bogatym w składniki naturalne. Dodatek olejku z migdału czy arganowego zabezpieczy podłogę przed wchłanianiem wody. Dzięki temu panele będą lśniące i nie zmieni się ich struktura. Dobrym pomysłem jest korzystanie ze środka, którego skład będzie się opierał na składnikach biodegradowalnych. Ekologiczny płyn do mycia paneli jest o wiele bezpieczniejszy dla dzieci i zwierząt. Ma się też pewność, że podczas czyszczenia podłogi nie wdycha się szkodliwych chemikaliów. Jest to również dobry wybór ze względu na ochronę środowiska naturalnego. Kolejną bardzo ważną właściwością środka do paneli jest nadanie im połysku. Nie powinno to jednak wynikać z obecności nabłyszczacza w specyfiku. Powoduje on tworzenie się warstw, których lśnienie jest wynikiem chemicznego składu, a nie dobrej kondycji drewnianych paneli. Jeśli podłoga lśni dzięki naturalnym olejkom, to jej powierzchnia jest gładka i nie gromadzi się w niej brud.

ścianka działowaKażdy środek do czyszczenia podłóg musi być przede wszystkim skuteczny i wygodny w użyciu. Nie powinno być problemu nawet z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami. Dodatkowo jego zapach nie powinien kojarzyć się tylko z chemicznymi detergentami. Opłaca się wybrać środki o zapachu owocowym lub olejku, który jest w składzie takiego płynu. Czyszczenie paneli jest również dużo prostsze, gdy nie pozostawia się za sobą smug. To również w dużej mierze zależy od środka, który się stosuje. Korzystanie z płynu, który szybko wysycha po nałożeniu jego roztworu na podłogę, oszczędza dużo czasu na inne obowiązki. Jest to praktyczna właściwość środka, zwłaszcza dla mam i posiadaczy pupili domowych. Dzięki temu uniknie się pozostawiania śladów na mokrej podłodze.

Płyn do czyszczenia podłóg, w tym paneli, powinien być wydajny. O tej cesze świadczy ilość płynu, jaką należy rozrobić w określonej liczbie litrów wody, by wciąż posiadał swoje właściwości. Im mniejsza ilość, tym lepiej świadczy to o płynie. Wówczas nie trzeba będzie tak często kupować płynu, a zakup poprzedniego okaże się nie tylko wydajny, ale i korzystny z punktu widzenia domowego budżetu.