Szczególnie w sezonie jesienno-zimowym przyjemnie jest wrócić po pracy czy szkole i napić się świeżo zaparzonej herbaty. Zalewanie liści na dnie kubka sprawia jednak, że ciężko się później pije – ziółka pływają w herbacie, a zależy przecież nie na ich jedzeniu, a wyłącznie na picu aromatycznego napoju. Pomocny w tym przypadku jest zaparzacz, którego nie opuszczą liście, nawet po zaparzeniu. Najbardziej wygodne rozwiązanie stanowi wyposażony w ten dodatek dzbanek.

Duży dzbanek do herbaty

dzbanek do herbaty z zaparzaczemMożna w nim sporządzić mnóstwo przepysznej herbaty, co umożliwi poczęstowanie nim wielu gości. Jedną z najlepszych propozycji stanowi szklany imbryk do herbaty z zaparzaczem. W tego rodzaju pojemniku można zaparzyć od kilkuset mililitrów do nawet kilku litrów napoju – w zależności od pojemności. Wybierając duży dzbanek do herbaty z zaparzaczem, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany. Doskonałą propozycją jest szkło borokrzemowe, które cechuje nie tylko wytrzymałości na zarysowanie i matowienie, ale także na ciepło. Dzięki tej ostatniej cesze można mieć pewność, że po wlaniu do środka dzbanka wrzątku materiał nie pęknie. Zaparzacz powinien być wykonany z metalu, takiego jak stal nierdzewna – nawet po wielu użyciach nie pokryje go korozja. Na powierzchni sitka często znaleźć można przeróżne wzory nawiązujące do sztuki orientalnej – to zdobienia, które znacznie zwiększają estetykę wyrobu. Szukając odpowiedniego dzbanka do herbaty z zaparzaczem, powinno się zwrócić uwagę również na przykrywkę.

dzbanek do herbaty z zaparzaczemMoże być ona wykonana z tego samego materiału co pojemnik, lub innego – na przykład tworzywa sztucznego. Duży dzbanek do herbaty z zaparzaczem mógł powstać także z porcelany. Tego rodzaju produkty wspaniale pasują do kuchni urządzonych w klasyczny sposób, stanowiąc elegancki i tradycyjny wyrób. Do dzbanka często dołączony jest spodek, dzięki któremu gorący napój nie grzeje podłoża, na którym znajduje się pojemnik – to doskonała propozycja, gdyż ciepło mogłoby uszkodzić blat lub stół. Szklane imbryki do herbaty i porcelanowe dzbanki z zaparzaczem stanowią niezwykle funkcjonalny dodatek do kuchni.

Nie powinno go zabraknąć w domu każdej osoby, która uwielbia czarny lub zielony napój i pija go, podobnie jak Brytyjczycy, codziennie, na przykład o piątej po południu. Wybierając odpowiedni dzbanek do herbaty z zaparzaczem, warto zwrócić jednak uwagę na szereg cech, takich jak materiał wykonania czy wzornictwo. Przepięknie udekorowany pojemnik jest nie tylko funkcjonalnym dodatkiem do mieszkania, ale także fantastyczną ozdobą każdego wnętrza.