Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów, o które należy się zatroszczyć w czasie urządzania domu. Ma ono znaczenie estetyczne i praktyczne. Powinno stanowić uzupełnienie aranżacji wnętrza, ale także musi ułatwiać wykonywanie codziennych czynności.

OświetlenieDuże znaczenie ma na przykład oświetlenie w pokoju dziecka, które codzienne odrabia lekcje. Oświetlenie dziecięce powinno być nie tylko praktyczne, musi być także ładne i powinno pasować do wystroju całego pokoju, który ma być przede wszystkim miejscem, w którym dziecko będzie mogło przyjemne spędzić czas na zabawie i nauce. W sklepach można znaleźć wiele praktycznych i ładnych lampek stworzony z myślą o starszych oraz młodszych dzieciach.
Równie ważne jest także oświetlenie łazienkowe, które ma duże znaczenie na przykład przy wykonywaniu różnych zabiegów kosmetycznych. Dobre oświetlenie w łazience docenią przede wszystkim kobiety, które lubią dbać o siebie, ale z pewnością przyda się każdemu, także dlatego, że jest to pomieszczenie, w którym powinno się przykładać szczególną wagę do higieny i czystości. Jednym z najważniejszych elementów oświetlenia łazienki są lampy znajdujące się przy lustrze.
Ciekawym pomysłem są lampy podłogowe, które nadają się do wykorzystania w wielu różnych miejscach. Ich zaletą jest to, że można je dowolnie przestawiać, w zależności od potrzeb.

Dzięki ciekawemu oświetleniu można stworzyć interesujący wystrój wnętrza. Jednocześnie jednak nie można zapominać o praktycznych funkcjach, które spełnia światło w domu. Dlatego trzeba skupić się na połączeniu tych dwóch aspektów oświetlenia i wybierać rozwiązania ładne i praktyczne.