Produkcja okien jest procesem niezwykle złożonym składającym się z kilku zupełnie odrębnych etapów. Bardzo ważne jest aby podczas jego realizacji wykorzystywać metodę cyfrową. Dzięki temu będzie można się upewnić, że każde z wychodzących z fabryki okien będzie wyprodukowanych z dużą dokładnością.

Produkcja okien – jak przebiega?

Cyfrowe metody produkcji okien są stosowane w zdecydowanej większości fabryk funkcjonujących na terenie Polski i nie tylko. Do wykorzystywania tego właśnie sposobu konieczne jest użycie projektu komputerowego. Na jego podstawie używane w fabrykach okien roboty mogą uzyskać informacje na przykład o konieczności przycięcia danego elementu, czy też na temat lokalizacji otworu odpowiadającego za odprowadzanie wilgoci. Po wyprodukowaniu poszczególnych elementów następuje proces łączenia części składowych danego okna PCV bądź też tego aluminiowego. Dzięki oddziaływaniu wysokiej temperatury, oraz ciśnienia możliwe jest uzyskanie produktu gotowego w postaci ramy czy też skrzydła. Zazwyczaj na tym etapie produkcji okno przechodzi badania pod kątem wytrzymałości. Na tej podstawie przyznawane są mu określone normy, które potwierdzają jego wysoką jakość i możliwość wykorzystywania w najbardziej wymagających warunkach.

Takie metody produkcji używane są przez wielu producentów i implementowane w zakładach produkcyjnych takich jak fabryka okien – Bydgoszcz jest jednym z miast gdzie są one wykorzystywane szczególnie często. W obecnym czasie również powszechne jest wykorzystywanie do produkcji okien robotów. Zazwyczaj są one używane na przykład do zakładania okucia. W tych właśnie pracach szczególnie ważna jest odpowiednia dokładność, gdyż to właśnie okucia odpowiadają za najważniejsze parametry okien takie jak ich szczelność. W bardzo podobny sposób w fabrykach montowane są pakiety szklane. Sposób produkcji okien w zdecydowanie największym stopniu będzie wpływać na możliwość ich bezproblemowego wykorzystywania przez długi czas. Równie ważną rolę odgrywać będzie jakość użytych w tym celu surowców co będzie miało wpływ na trwałość modelu. W obecnym czasie zdecydowanie więcej uwagi niż kiedykolwiek wcześniej przykłada się do zastosowania odpowiedniej metody produkcji okien. W obecnie funkcjonujących fabrykach powszechne jest używanie w tym celu metod cyfrowych. Dzięki nim możliwe jest osiągnięcie wysokiej powtarzalności podczas produkcji co jest bardzo ważne w przypadku tej wielonakładowej. Wpłynie to również na te najważniejsze parametry takich produktów to jest na ich szczelność, oraz izolację przed dźwiękami.

Po więcej informacji zapraszamy na www.ferrum.net.pl.