W obecnym czasie, coraz większy nacisk kładziony jest na odpowiednie zaprojektowanie kabin lakierniczych, które zresztą cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem wśród kierowców. Zastosowanie odpowiedniego projektu z pewnością wpłynie na możliwość wygodnego z niej korzystania.

Projekt kabiny lakierniczej

Projektując kabinę lakierniczą z całą pewnością nie powinno zapominać się o odpowiednim dostosowaniu jej wymiarów. Chodzi o to, aby wymiary takiej właśnie kabiny, dostosować przede wszystkim do przewidywanego rozmiaru pojazdów, które z takiej kabiny będą korzystać. Obecnie przyjmuje się, że te najbardziej standardowe rozmiary takiej kabiny ograniczać się będzie do 7 metrów na 4 metry. Z całą pewnością jednak okażą się one zupełnie niewystarczające w przypadku odmalowywaniu samochodów ciężarowych, bądź też dostawczych. Jeżeli chodzi o wymiary tej kabiny, to szczególnie istotnych parametrem okazuje się być jej wysokość. Powinna ona uwzględniać konieczność montażu dodatkowego oświetlenia, jak również filtrów, które chłonąć będą opary generowane podczas projektu lakierowania. Są to z pewnością najważniejsze czynniki, które uwzględniać powinien projekt komory lakierniczej samochodowej.

kołpaki w garażuBardzo ważne okazuje się być jednak również jej odpowiednie wykończenie. Chodzi tutaj przede wszystkim o wykończenie kanałów odprowadzających, do czego najlepiej jest wybrać stalowe kratki. Ze względu na to, że to właśnie na nich ustawiany będzie lakierowany pojazd, powinny być one odpowiednio wytrzymałe, zapobiegając jednocześnie odbijaniu się sprężonego powietrza, które w lakierni najczęściej jest wykorzystywane. Jeżeli chodzi o sam projekt kanałów odprowadzających, powinny być one każdorazowe wykonane ze spadkiem w stronę zbiornika na odpady. Do wykończenia ścian kabiny, zdecydowanie najlepiej jest wykorzystywać trwałe oraz odporne materiału, na przykład płytki ceramiczne. Okazuje się, że jest to materiał szczególnie łatwy w czyszczeniu, który jest szczególnie odporny na oddziaływanie nawet tych najbardziej agresywnych środków chemicznych. W obecnym czasie, zdecydowanie wzrasta znaczenie kabin lakierniczych, które coraz częściej montowane są w lub w bezpośrednim sąsiedztwie warsztatów samochodowych. Bardzo ważne jest, aby każdorazowo pamiętać o zastosowaniu odpowiedniego projektu takiej właśnie kabiny. Tylko w takim wypadku, z pewnością nie będzie można mieć żadnych zastrzeżeń co do jej działania, a dodatkowo znacznie zwiększy sie poziom bezpieczeństwa, pracujących w danym zakładzie lakierniczym specjalistów.

Po więcej na ten temat zapraszamy na www.cameoline.pl.