Wszelkie przedsiębiorstwa zajmujące się składowanie i dostarczaniem pakunków wiedzą, iż ich bezpieczeństwo jest priorytetem. Aby to zagwarantować, stosowane są różne produkty, które chronią towar do chwili, aż będzie on przetransportowany do miejsca docelowego. Istnieje wiele typów ochrony towarów, choć zdecydowanie najtańszą oraz najchętniej stosowaną metodą jest używanie folii stretch.

Folia stretchFolie z materiałów sztucznych zazwyczaj wytwarza się za pośrednictwem dwóch sposobów: pierwsza z nich tyczy się wytłaczania rękawa z rozdmuchem, gdzie rozpuszczone tworzywo wytłaczane jest przez owalną szczelinę, natomiast druga polega na wylewaniu, to znaczy roztopione tworzywo wytłaczane jest przez gładką dyszę. Do produkcji folii wykorzystuje się różnych surowców, w tym polietylenu, polialkoholu czy fluoropolimerów. Pierwsza materia wykorzystywana jest do produkcji właśnie folii stretch. Folia stretch jest najbardziej uniwersalnym materiałem stosowanym do ochrony różnych towarów. Dzięki nadzwyczajnym atrybutom, nadaje się do zabezpieczania tak przesyłek o dużych gabarytach, jak i mniejszych. W dodatku, paczka może posiadać nieregularny kształt, co znacznie zwiększa zakres używania folii.  Innowacyjna folia stretch jumbo jest niesamowicie trwała i sprężysta. Bezbarwna folia stretch producenta sprawia, że towar będzie w idealny sposób zabezpieczony, a jego identyfikacja nie będzie powodować problemu. Zaś czarny rodzaj folii spowoduje, że będzie ona nieosiągalna dla wzroku rabusiów oraz nie zostanie zniszczona przez niekorzystne działanie promieni UV. Następnym atutem, który świadczy za używaniem tego rodzaju zabezpieczenia, jest cena folii stretch, która jest stosunkowo atrakcyjna. Jakkolwiek, zabezpieczanie za pośrednictwem folii stretch wymaga sporo wprawy lub zakupienia odpowiedniej maszyny, która potrzebuje minimalnie 2,5m², a by zabezpieczyć pakunek musi być on jednakowej wielkości.

Zaś pakowanie ręczne jest niezbyt dokładne i powoduje duże zużywanie folii. Innymi, często stosowanymi przedmiotami do zabezpieczania ładunków jest taśma pakowa, często używana w wszelkiego rodzaju biurowcach oraz vibac, taśma cechująca się sporą odpornością na różnice temperatur.