Sztuczne źródła światła są bardzo szeroko wykorzystywane i towarzyszą nam nie tylko w domu, sklepach oraz na ulicach, ale również w pracy. Oświetlenie biurowe, działające nieprzerwanie przez długie godziny, musi nie tylko zadowalać żywotnością, ale również energooszczędnością przy zachowaniu satysfakcjonującej mocy światła odpowiedniej dla określonej wielkości pomieszczenia.

Świetlówka a oszczędności

świetlówka liniowa led Jego natężenie ma bardzo duże znaczenie odzwierciedlające się w naszej produktywności. Jak więc wykorzystać ten aspekt dla usprawnienia naszej pracy? Szeroko stosowane świetlówki liniowe są lampami fluorescencyjnymi należącymi do grupy lamp wyładowczych (wytwarzane przez wyładowania elektryczne w oparach metali lub gazu o niskim ciśnieniu). Procesowi towarzyszy emisja niewidzialnego dla oka światła ultrafioletowego, które za pomocą luminoforu zmienia długość fali światła na odpowiednią do tego, by było widzialne dla ludzkiego oka. Świetlówki liniowe cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na swoją energooszczędność i długowieczność, jednak i tak na rynku pojawiają się opcje, które wydają się jeszcze korzystniejsze. System LED pozwala oszczędzić dodatkowo 50% energii w porównaniu do starszych metod, ponadto jest o wiele mniej szkodliwa dla środowiska.

świetlówka liniowa led Charakteryzuje się również trzykrotnie dłuższą żywotnością. Dzięki temu przeciętna świetlówka liniowa LED do biura pracuje nieprzerwanie przez 50 tysięcy godzin, co wydatnie zmniejsza koszty konserwacyjne. System jest wyjątkowo przyjazny w użyciu i praktycznie nie wymaga żadnej ingerencji po zainstalowaniu go w miejscu pracy. Oszczędności poczynione dzięki świetlówkom ledowym stanowią prawie połowę wcześniejszych wydatków związanych z oświetleniem pomieszczeń. System ten dobrze sprawdza się podczas pracy przy niskich temperaturach w odróżnieniu do ich starszych wersji, w których ze względu na osłabienie reakcji chemicznych dochodziło również do zmniejszenia ilości emitowanego światła ultrafioletowego. Nowoczesne rozwiązanie przystosowane do pracy nawet w ujemnych temperaturach wydaje się więc idealnym rozwiązaniem nie tylko do biura, ale również takich miejsc jak chłodnie lub otwarte magazyny.

Świetlówki liniowe LED zostały wykonane tak, by bez problemu można było je zastosować jako zamiennik ich starszych wersji. Do ich konstrukcji wykorzystane zostały diody LED (elektroluminescencyjne), których działanie polega na rekombinacji nośników ładunku. Jest to w istocie rewolucyjne rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w wykorzystaniu biurowym, przemysłowym, ale również domowym.