Papierosy to jedne z najbardziej popularnych używek, ale równocześnie jedne z najbardziej szkodliwych. Co roku miliony ludzi cierpią z powodu chorób wywoływanych paleniem tytoniu. Szkodzi nam nie tylko sama nikotyna, ale również liczne substancje smoliste zawarte w papierosach.

Czy hurtownia papierosów wie o szkodliwości palenia?

tytońKażdy producent, sprzedawca czy importer papierosów doskonale zdaje sobie sprawę konsekwencji ich palenia. Nie ważne czy jest to mała hurtownia papierosów marcin, czy też potentat w branży tytoniowej. Wszyscy oni chcą tylko zarobić na swoich produktach, a nie interesują się zdrowiem palaczy. Nawet negatywne hurtownia marcin opinie nie zmieniłyby tego stanu rzeczy. Jakie choroby może zatem wywoływać palenie?

  • choroby układu oddechowego, w tym rak płuc, przełyku, krtani, jamy ustnej
  • choroby serca i naczyń krwionośnych, takie jak udar, zawał, nadciśnienie
  • choroby układu pokarmowego, takie jak wrzody żołądka, nowotwór jelita grubego
  • choroby oczu (związane z dymem tytoniowym), czyli zapalenie spojówek, łzawienie, czy poważne zwyrodnienie plamki żółtej
  • choroby układu hormonalnego, takie jak choroby tarczycy, trzustki, przyspieszenie pojawienie się menopauzy

papierosTo tylko niektóre z chorób, jakie mogą się pojawić w naszym organizmie na skutek nałogowego palenia tytoniu. Ich lista jest dużo dłuższa. Zanim sięgniemy po kolejnego papierosa dobrze jest się dwa razy nad tym zastanowić.

Więcej informacji na stronie: https://portal.abczdrowie.pl/skutki-palenia-papierosow