Jeśli mamy duży dom, możemy się cieszyć – z pewnością uda nam się wygospodarować jedno małe pomieszczenie na własną garderobę. Inaczej rzecz ma się wówczas, kiedy posiadamy mieszkanie. Wtedy raczej nie możemy sobie pozwolić na takie wykorzystanie przestrzeni i musimy szukać innych rozwiązań.

Szafy wnękowe od dobrego producenta

szafy wnękoweJeśli na korytarzu są wnęki – już jesteśmy uratowani. Możemy je wykorzystać w sposób funkcjonalny! Ta przestrzeń idealnie posłuży nam do przechowywania ubrań. Projekt garderoby we wnęce powinien być jednak przemyślany. Warto więc powierzyć projektowanie profesjonalistom. Duże szafy wnękowe w lubelskim wykonane przez sprawdzonych producentów z pewnością doskonale się sprawdzą. Drzwi powinny być idealnie dopasowane do stylu korytarza (lub, jeśli zdecydowaliśmy się na szafę w sypialni, ponieważ tam mamy wnękę, do stylu sypialni). Mamy tutaj naprawdę szeroki wybór – możemy zdecydować się na klasyczne drzwi skrzydłowe lub też drzwi przesuwne. Warto jednak wiedzieć, że drugi rodzaj drzwi wygląda dobrze jedynie wtedy, kiedy szafa posiada dość dużą szerokość. Dobrym wyborem są drzwi nie drewniane, a pokryte lustrem. Dzięki temu, szykując się do wyjścia, będziemy mogli od razu przejrzeć się i ocenić swoją stylizację.

szafy wnękoweDodatkowo lustro sprawi, że przestrzeń korytarza wyda się większa, więc jest to dobra opcja na optyczne powiększenie nawet wąskiego pomieszczenia. Druga ważna sprawa przy projektowaniu szafy wnękowej to jej wyposażenie. Ilość półek oraz szafek będzie mieć naprawdę duże znaczenie dla funkcjonalności. Jeżeli zamierzamy przechowywać w szafie długie sukienki lub płaszcze, konieczne będzie zamontowanie rurki na odpowiedniej wysokości, która sprawi, że powieszone ubrania i kurtki nie będą się gniotły. W dolnej strefie możemy pozostawić wolną przestrzeń na buty. W drugiej części garderoby na całej długości możemy zamontować półki oraz zamykane szuflady, w których trzymać będziemy bieliznę i skarpetki. Zaś jeśli chodzi o przestrzeń znajdującą się najwyżej – najczęściej spotykamy się z takim rozwiązaniem, że miejsce to pełni funkcję pawlacza. Przechowujemy tam rzeczy sezonowe, które rzadko są nam potrzebne. To doskonałe miejsce na śpiwory, namiot, czy inne przedmioty, do których nie będziemy się dokopywać zimą.

Jak widać, dobre zaprojektowanie szafy to ważna kwestia, która pozwoli nam w jak najlepszym stopniu wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Funkcjonalność to najważniejsza sprawa. Dobre wykorzystanie wnęki na pewno zauważymy podczas konieczności codziennego przebierania się.