Choć mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, każdy woli mieć ich więcej niż mniej. Niestety nie każdy tyle ma, dlatego bardzo często poszukujemy w wielu kwestiach rozwiązań niedrogich, które nie nadwyrężą mocno naszego portfela. Tak jest na przykład w przypadku sztukaterii do wykończenia podłóg i sufitów.

Listwa maskująca kable

listwa podłogowa na kableWłaściciele sklepów internetowych i stacjonarnych z tego typu asortymentem zauważyli, że największym zainteresowaniem klientów cieszą się niedrogie listwy. Wprawdzie nie te najtańsze, ale te, które znajdują się na półce cenowej od razu nad nimi. Klienci po prostu nie chcą przepłacać, jeśli wiedzą, że niedroga listwa także dobrze spełni swoją rolę, będzie trwała oraz wytrzymała, a przy tym estetyczna. Niestety, jeżeli zależy nam na naprawdę funkcjonalnej listwie, będziemy musieli zapłacić nieco więcej, ponieważ taka maskująca listwa podłogowa na kable jest zawsze nieco droższa ze względu na swoje dodatkowe właściwości, których nie ma tradycyjna listwa. Jednakże warto zainwestować w ten zakup, ponieważ przynosi on nam wiele korzyści. Przecież kable leżące na podłodze prezentują się nieestetycznie i psują całe dobre wrażenie, jakie mogłoby robić pomieszczenie, gdyby ich nie było. Po prostu generują bałagan i sprawiają, że pomieszczenie wygląda dość niechlujnie.

listwa podłogowa na kableChowając kable w listwach, tworzymy porządek, który wpływa pozytywnie na aranżację wnętrza. Jest to zatem rozwiązanie naprawdę wartościowe. Takie listwy maskujące na kable mogą być wykonywane z różnych materiałów, najczęściej stosuje się MDF lub PVC. Posiadają one zdejmowaną obudowę, pod którą znajdują się specjalne kanały służące do umieszczenia w nich przewodów elektrycznych. To rozwiązanie proste, ale naprawdę skuteczne. Warto wybrać listwy elastyczne, które będą bardzo dobrze dopasowywały się do każdej powierzchni. Odpowiednio je mocując, listwy nie będą przesuwały się tylko będą utrzymywać swoje stałe miejsce. Wielu producentów oferuje takie listwy wyposażone w taśmy samoprzylepne, dzięki czemu montaż jest naprawdę prosty. Konkludując, jeżeli zależy nam na funkcjonalności listew, powinniśmy zdecydować się na te z kanałem na kable, nawet jeśli kosztują one nieco więcej niż te tradycyjne. Jednakże dokładnie przeglądając oferty sklepów internetowych z pewnością znajdziemy produkt, który zachwyci nas pod każdym względem, także jeśli chodzi o jego cenę.

Wykończenie podłogi wcale nie musi być drogie, aby było estetyczne i funkcjonalne. Wystarczy nie dokonywać pochopnych zakupów, a szukać rozwiązania, które naprawdę spełnia wszystkie nasze oczekiwania, także pod względem ceny.