Na poddaszu naszego domu słychać było odgłosy jakiegoś zwierzęcia, z opowiadań kolegów wiedziałem, że szkodnik może zrujnować ocieplenie dachu, przez co nie tylko trwale uszkodzić budynek, ale i naruszyć warstwę termo-izolacyjną co negatywnie przełoży się na koszty ogrzewania CO. Postanowiłem działać zanim narażę się na poważne wydatki w związku z nieproszonymi gośćmi na poddaszu.

fumigacja szkodnikówWłączyłem komputer i wpisałem w Internet hasło usuwanie szkodników przez fumigację w Poznaniu, zapoznałem się z ofertami poszczególnych firm z Poznania i okolic i wybrałem jedną, która wydała mi się godna zaufania. Na ich stronie przeczytałem także o tym jak ważna jest fumigacja budynków, w których zagnieździły się szczury i innego rodzaju szkodniki.
Po kilku godzinach lektury moja wiedza w tej dziedzinie znacznie się poszerzyła, dowiedziałem się między innymi co to jest dokładnie fumigacja, oraz jakimi drogami dostają się do mieszkań owady i gryzonie. Okazuje się, że ważna jest także profilaktyka. Człowiek pozostaje jednak nieświadomy do momentu, aż problem zacznie dotykać jego samego.
Co do samego zabiegu zwalczania szczurów nie miałem zastrzeżeń, fachowo ubrana i wyposażona ekipa wyczyściła mój dom, od fundamentów aż do poddasza. Nie było mowy o tym, że jakiekolwiek stworzeni przetrwało taką dawkę chemikaliów. Zaniepokoiłem się odrobinę, czy aby ta cała deratyzacja nie jest szkodliwa dla środowiska, ale pracownicy firmy rzeczowo wytłumaczyli mi jak opracowana jest ta metoda. Od momentu pozbycia się szkodników dźwięki przestały nas denerwować w nocy.

Musiałem co prawda wezwać ekipę, aby wymieniła fragment ocieplenia, który został niechybnie zjedzony przez szczury, ale było to dosłownie kilka metrów. Strach pomyśleć co by się działo gdyby ten problem zbagatelizował. Możemy teraz na nowo cieszyć się moim domem wiedząc, że nie zostanie naruszony przez żadne zwierze.