Właścicielowi samochodu zawsze zależy na tym, aby jego pojazd prezentował się jak najlepiej. Ważna jest więc między innymi ochrona przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi. O ile w przypadku osób mieszkających w bloku, samochody zwykle stoją na zwykłym niestrzeżonym parkingu i są narażone na opady, o tyle mieszkańcy domów jednorodzinnych mogą o wiele lepiej chronić swoje samochody – wystarczy na posesji postawić garaż.

Bramy garażowe dobrze zaimpregnowane

bramy garażowe segmentowe drewnianeNajtańszym rozwiązaniem jest garaż blaszany, który kosztuje naprawdę niewiele. Jeżeli jednak zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie otoczenia, warto zdecydować się na garaż w postaci dobudówki do domku, a więc garaż betonowy, którego elewacja będzie kolorystycznie dopasowana do budynku mieszkalnego. Aby zapewnić estetyczny wygląd, trzeba zadbać także o odpowiednią bramę do garażu. Ciekawym wyborem są proste bramy garażowe segmentowe drewniane. Niektórzy mogą obawiać się, że drewno z upływem czasu nie będzie wyglądać atrakcyjnie, jednak obawy tego typu są bezpodstawne – bramy przed zamontowaniem są poddawane impregnacji. Środek konserwujący zapewnia im trwałość na długie lata. Producenci proponują bramy ocieplane – to najlepsze rozwiązanie, jeśli nasz garaż jest połączony z domem. W ten sposób zimne powietrze nie będzie napływało do powierzchni użytkowych.

bramy garażowe segmentowe drewnianeWysoki poziom izolacyjności cieplnej uzyskiwany jest dzięki temu, że segmenty wyposażone są w przegrodę termiczną o bardzo korzystnym współczynniku cieplnym. Ponadto przestrzenie międzysegmentowe są dokładnie uszczelnione, podobnie jak przestrzenie między bramą a podłogą. Brama z taką izolacją nie dopuści do wyziębiania się pomieszczeń użytkowych. Warto zwrócić uwagę, że drewniane bramy proponowane przez producentów z obu stron wyglądają atrakcyjnie – jeżeli zależy nam więc na estetycznym wyglądzie wnętrza garażu, i tutaj nie będzie żadnego problemu. Ponadto mechanizm bramy wykorzystuje nowoczesne technologie, dzięki którym nie musimy martwić się o hałas. Wysokiej klasy mechanizm bardzo rzadko ulega awariom, wszystko działa sprawnie niezależnie od pogody. Nawet ujemne temperatury nie wpływają na sprawność urządzenia.

Mimo że brama garażowa drewniana bardzo często jest o wiele droższa niż brama z blachy, to jednak zapewnia zupełnie inny poziom estetyki – wizualnie to drewno zdecydowanie wygrywa z blachą czy innymi materiałami, dlatego jeśli zależy nam na tym, aby funkcjonalność szła w parze z estetyką, wówczas możemy wybrać tylko bramę drewnianą, której parametry techniczne zapewniają prawdziwy komfort użytkowania.