Poszukując ekologicznych procesów obróbki przedmiotów, z pewnością natkniemy się na metody wykorzystujące skoncentrowane źródła energii – tutaj wymienia się przede wszystkim cięcie wodą. Choć sama nazwa procesu może być dla niektórych dość zaskakująca („jak bowiem można ciąć wodą?”), to okazuje się, że jest to metoda, która dzięki swoim zaletom szybko zdobywa coraz większą popularność.

Ciecie wodą stali, drewna i kamienia

usługi cięcia wodąNajlepsze usługi cięcia wodą oferowane są przez firmy wyposażone w wysokiej klasy sprzęt – to specjalnie przeznaczone do tego procesu maszyny, których podstawowy element stanowi głowica tnąca – jej zadaniem jest „atakowanie” przedmiotu strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem. Dzięki sile ciśnienia, woda może z powodzeniem ciąć przedmioty z miękkich materiałów o grubości do 20 cm. W przypadku materiałów twardych również nie ma żadnego problemu – wystarczy wówczas dodać do wody ścierniwo, na przykład garnet, które dzięki strumieniowi wody pod ciśnieniem zyska odpowiednią prędkość do tego, aby skutecznie przeciąć twardy materiał. Wobec tego najlepsze usługi cięcia wodą sprawdzają się przy stali nierdzewnej i węglowej, przy drewnie, tworzywach sztucznych, metalach kolorowych i ich stopach, szkle i poliwęglanie, przy kamieniu, gresie, a także przy ceramice.

usługi cięcia wodąBez wątpienia tak szerokie możliwości najlepszych usług cięcia wodą sprawiają, że mają one dużą przewagę nad innymi metodami obróbki przedmiotów. Na pewno są o wiele lepszym rozwiązaniem niż metody mechaniczne, które – choć cięcie przeprowadzone jest równie szybko – sprawiają, że konieczna jest obróbka uzupełniająca, która wygładzi krawędzie przedmiotu, które po obróbce mechanicznej są z pewnością ostre i nierówne. Tego nie ma w przypadku najlepszych usług cięcia wodą – tutaj powierzchnia przedmiotu jest zawsze gładka, w związku z czym unikamy konieczności wspomnianej obróbki wykończeniowej. Z pewnością jest to zdecydowana zaleta dla osób, które chcą oszczędzić nie tylko czas, ale także pieniądze. Obrobiony przedmiot nie będzie miał żadnych zadziorów, a przy tym podczas procesu obróbki nie odkształci się, co mogłoby mieć miejsce przy metodach mechanicznych. Bez wątpienia najlepsze usługi cięcia wodą sprawdzą się zarówno przy wycinaniu prostych kształtów, jak i przy bardziej skomplikowanych projektach. Dzięki odpowiedniemu programowaniu, dla maszyny do cięcia wodą nie ma rzeczy niemożliwych.

Każdy projekt jest szybko i bezbłędnie realizowany, a jeśli nasza maszyna wyposażona jest w stół roboczy o dużej powierzchni – wówczas możemy prowadzić pracę na obiektach o dużych gabarytach lub też wykonywać hurtową obróbkę małych przedmiotów.