Nowoczesne kuchnie coraz częściej odchodzą od tradycyjnych rozwiązań. Można wśród nich znaleźć kolorowe szafki, niebanalne kombinacje połączone z nietypowymi rozwiązaniami. Tak to wyglądało jeszcze do niedawna, ponieważ wracają na rynek także kuchnie wykonane z litego drewna wnoszące do wnętrza zupełnie innego charakteru.

Kuchnia w stylu klasycznym

meble kuchenne drewnianeWszystko to dzięki nowym projektom, które wykorzystują niemal całkowicie potencjał materiału, poprzez bogate zdobienia i rzeźbienia. Profesjonalne zakłady stolarskie podejmują się wykonania niemal każdej realizacji uwzględniając nie tylko elegancki wygląd, ale również funkcjonalność mebli. Powrót drewna związany jest w różnymi odcieniami oraz dużą ilościom dodatków, które świetnie wyglądają w połączeniu z naturalnym materiałem. Można stworzyć zarówno nowoczesny, jak i klasyczny styl dzięki zestawieniu drewnianych mebli z niestandardowymi dodatkami. Dlatego klasyczne meble kuchenne drewniane sprawdzają się w każdego rodzaju wnętrzach. Warto zlecić wykonanie całej zabudowy specjalistom, którzy będą w stanie zadbać o najmniejsze detale. Udekorowanie drewnianej kuchni wymaga dobrego wyczucia stylu oraz dobrania jednego przewodniego motywu, który będzie stanowił spójne połączenie z pozostałymi pomieszczeniami w domu. Zwłaszcza gdy decydujemy się na otwartą przestrzeń, gdzie salon również wykończony jest drewnem.

meble kuchenne drewnianeAby uzupełnić wygląd i nadać mu mniej tradycyjnego charakteru można wybrać niestandardowy zlew połączony z blatem o mniej stonowanym kolorze, bądź zdecydować się na szkło między szafkami, które z ciekawym wzorem na pewno będzie zwracało uwagę każdego gościa. W takiej aranżacji drewniane meble nie będą tylko funkcjonalne, ale również zachwycą swoją kolorystyką, prostotą oraz doborem frontów, czy rączek. Nie trzeba martwic się o ich wygląd, kiedy powierzamy je w ręce profesjonalistów, gdyż oni na pewno dołożą wszelkich starań, by nawet uchwyty w szufladach, czy szafkach pasowały do reszty detali. Kuchenna zabudowa z drewna nie będzie pojarzyła się już tylko ze starodawnym wystrojem, ale również nowoczesnym minimalizmem. Drewniane meble świetnie wyglądają w nowoczesnych domach, gdzie stawia się na prostotę każdego elementu.

Dotyczy to zwłaszcza kuchni, gdzie skupiamy się na jej praktyczności oraz dużej ilości szafek, które pomieszczą niezbędne urządzenia i pozwolą nam swobodnie gotować. Jej udekorowanie nie należy do najłatwiejszych zadań, kiedy jednak wiemy jaki efekt końcowy pragniemy otrzymać, nie powinien nam sprawiać większego problemu dobór dodatków w postaci dekoracji ściennych czy armatury kuchennej.