Każdy z nas marzy o własnym domu z ogrodem. Dom sprawi, że jesteśmy niezależni, za ścianą nie mamy niemiłych sąsiadów, mamy cztery kąty tylko dla siebie. Dom można dopasować do własnych potrzeb, może mieć różny metraż, być parterowy lub piętrowy, nowoczesny lub tradycyjny.

Dom modułowy jest nowoczesny

Dom modułowyKażdy znajdzie coś idealnego. Jest wiele rozwiązań w kwestii stawiania domów. Mamy domy standardowe murowane, domy z drewna, domy z bali, czy domy z keramzytobetonu. Jednak coraz częściej zaczynają być wybierane domu modułowe. Jest to rodzaj domów z prefabrykatów, gdzie postawą konstrukcji jest solidny metal. Z daleka dom modułowy może nieco przypominać kontener mieszkalny, ale bardziej stylowy i lepiej wykończony. Taki dom może stanowić rozwiązanie zarówno w kwestii domów letniskowych, jak i domów do całorocznego mieszkania. Metraż zaczyna się od trzydziestu metrów, a kończy na nawet stu pięćdziesięciu. Dom modułowy jest bardzo nowoczesny i stylowy, do tego daje wiele możliwości wykończenia bryły np. dach płaski lub spadzisty, wypusty nad tarasami, garaże podziemne i naziemne. Warto zwrócić uwagę na czas realizacji domu. Sam montaż trwa kilka dni, choć wyprodukowane gotowych części zajmuje kilka tygodni.

Dom modułowyTo jednak bardzo krótki czas w porównaniu z tym, ile czekalibyśmy na wybudowanie domu murowanego. Po wyborze projektu domu nie trzeba się już o nic martwić. Fachowcy sami zajmują się transportem oraz montażem na działce. Najczęściej wybieraną opcją jest pełne wykończenie, czyli dom jest gotowy do zamieszkania, należy jedynie przywieźć swoje rzeczy. Dom modułowy jest także ekologiczny i energooszczędny. Wykorzystuje się do jego budowy dużo drewna, czyli samej natury, która przy okazji posiada niesamowite walory izolacji cieplnej, co będzie się wiązało z niskim poborem energii. W przypadku takich domów można zastosować elektrownie fotowoltaiczne, co zapewni niezależność energetyczna i zmniejszy rachunki za prąd. Może to być także dom inteligentny, gdzie ogrzewanie, rolety, oświetlenie, czy bramy będą sterowane zdalnie przy użyciu telefonu komórkowego. Jak widać wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych zarówno w zakresie samej budowy domu, jak i jego wykończenia sprawia, że dom modułowy jest idealną opcją dla każdego.

Nowoczesny design, szybka i tania budowa, jak również wykorzystanie oszczędzających energię produktów (np. paneli słonecznych czy dobrej izolacji cieplnej) sprawia, że dom będzie nie tylko wygodny w mieszkaniu oraz estetyczny, ale również niewymagający wielkich nakładów finansowych.