Nowo kupiona kanapa po pewnym czasie traci swój atrakcyjny wygląd. Jej kolor znika, przez co mebel zaczyna wydawać się brzydszy, jednak to jeszcze nie powód, aby go wyrzucać. Doskonałym rozwiązaniem jest bowiem wypranie kanapy, dzięki któremu odzyska ona barwę. Dokładne wyczyszczenie tapicerki meblowej sprawi też, że materiał stanie się przyjemniejszy w dotyku.

Profesjonalne pranie kanapy

pranie kanap Jednym z najlepszych sposobów na odświeżenie kanapy jest pranie ekstrakcyjne, czyli nowoczesna metoda stosowana przy użyciu innowacyjnego sprzętu. Zaletą ekstrakcyjnego prania kanap jest najwyższa skuteczność, dzięki której mebel bardzo szybko odzyskuje dawno utracony kolor. Zawarty w płynie środek może dotrzeć do nawet najbardziej schowanych w materiale włókien. Odrywający się od nich brud jest rozpuszczany w preparacie, po czym może być natychmiast odessany za pomocą odpowiedniego odkurzacza. Sprawia to, że głęboko ukryte we włóknach niepożądane elementy, takie jak kurz i roztocze, odrywają się i znikają z materiału, co przekłada się na czystą i świeżą kanapę. Właśnie z powodu tych małych pajęczaków warto zainwestować w dokładne pranie kanap w Warszawie metodą ekstrakcyjną.

pranie kanap Roztocze przenoszą bowiem mnóstwo alergenów, a te mogą wywoływać w organizmie bardzo szkodliwe reakcje. W najgorszym przypadku przenoszone przez te organizmy cząsteczki doprowadzają do szoku anafilaktycznego, dlatego warto zadbać o czyste pomieszczenie, szczególnie jeśli funkcjonuje się w nim na co dzień – odpoczywając czy pracując. Jedną z największych zalet ekstrakcyjnego i dokładnego prania kanap jest to, że w metodzie tej stosuje się tylko środki niskopieniące. Są one szybkoschnące, a w dodatku nie pozostawiają zacieków. Ich zaletą jest również to, że na mytej powierzchni, z której brud odsysany jest za pomocą specjalnego odkurzacza, nie pozostają żadne osady w postaci soli czy kamienia – zaraz po zakończonym suszeniu, które zwykle trwa około kilku godzin, kanapa jest gotowa do użytkowania i cechuje ją doskonała świeżość oraz wspaniała barwa.

Ekstrakcyjne mycie kanapy czy wykładziny jest fantastycznym sposobem na odzyskanie przez nią blasku i oryginalnego koloru. Dzięki temu, że niskopieniący środek jest szybkoschnący, już po kilku godzinach można cieszyć się odświeżonym meblem. Istotną cechą metody ekstrakcyjnej jest to, że pozwala ona usunąć wszelkie roztocza, nawet te głęboko ukryte wśród włókien materiału. To dobra wiadomość dla alergików, bowiem te mikroskopijne stworzenia przenoszą bardzo wiele alergenów, które mogą wywoływać różne niepożądane reakcje.