Klimatyzacja kanałowa zwykle montowana jest w obiektach, gdzie trzeba zapewnić optymalną temperaturę na dużej powierzchni. Rześkie powietrze trafia jednocześnie do wielu pokoi, co jest znacznie wydajniejszym i tańszym rozwiązaniem niż montowanie mniejszych klimatyzatorów podsufitowych lub podłogowych. Zatem pojawia się wątpliwość, czy można założyć taką klimatyzację także w domu?

Czy warto zakładać klimatyzację kanałową w domu?

kanałowa klimatyzacja LublinCoraz więcej rodzin chce oddychać oczyszczonym powietrzem w swoich czterech ścianach i móc ustalać jego temperaturę. Klimatyzator nie zawsze chłodzi – obecnie na rynku można kupić modele, które mają także funkcję ogrzewania. To sprawia, że sięgają po niego także ci, którzy chcą ogrzewać nią powietrze w zimniejsze wieczory. Montowana kanałowa klimatyzacja domowa w Lublinie jest najlepszym rozwiązaniem, jeżeli powierzchnia budynku jest duża i istnieje potrzeba manipulacji powietrzem w wielu pokojach jednocześnie. Sama klimatyzacja kanałowa to system kanałów przechodzących przez ściany i stropy, które mogą mieć okrągły lub kwadratowy kształt. Jest to więc dość duża ingerencja w kształt i budowę budynku, więc najlepiej, gdy zakłada się klimatyzację kanałową już na etapie budowy domu. Klimatyzator ten również potrafi pracować cicho, więc nie będzie przeszkadzał w wykonywaniu codziennych obowiązków domowych lub podczas odpoczynku.

klimatyzacja kanałowa domowaJego urządzenie sterujące umieszczone jest na zewnątrz budynku, co odróżnia klimatyzację kanałową od innych tego typ urządzeń. Umieszczenie go w innym pomieszczeniu jest konieczne bez względu na rodzaj kanałowej klimatyzacji. Obecnie na rynku możliwe do zakupienia są kanałowe klimatyzacje invertorowe oraz modele z podziałem na niskie, średnie i wysokie sprężenie. Jeżeli ktoś nie wiem, która z nich wybrać, najlepiej, by zastanowił się, która z nich mieści się w zakładanym budżecie. Wiele zależy także od marki urządzenia. Z pewnością częściej klienci sięgają po klimatyzator typu INVERT, choćby dlatego, że w sklepach można wybierać spośród większej ilości modeli i mają one wysoką moc oraz odpowiednią wydajność.

Z pewnością warto przemyśleć instalację kanałowej instalacji domowej w domu, gdyż w ten sposób zapewnia się czyste i odpowiednio ochłodzone powietrze w całym domu, a kratki umieszczone na ścianie czy na suficie nie szpecą pokoju. Warto jednak pamiętać, by zdecydować się na montaż tego typu klimatyzacji na etapie planowania rozmieszczenia pokoi w budynkach, przez co znacznie zaoszczędzi się kosztownego remontu.