Deska elewacyjna to jeden z materiałów wykorzystywanych do pokrycia elewacji budynków. Produkt wykonany jest z materiałów imitujących drewno, co oznacza, że panele nie są wykonane z naturalnego surowca, jednak mimo to charakteryzują się sporą ilością zalet. Goście i osoby odwiedzające na pierwszy rzut oka nie będą w stanie stwierdzić, czy materiał jest naturalny, czy stanowi wierną imitację surowca.

Odporna deska elewacyjna

elastyczna deska elewacyjnaKażda osoba, której trudno podjąć decyzję o zakupie paneli elewacyjnych, powinna zapoznać się z cechami charakterystycznymi produktu. Wiele osób porównuje materiały na podstawie ceny i wyglądu – zatem w pierwszej kolejności powinno zwrócić się uwagę na te parametry. Deska elewacyjna jest znacznie tańsza od prawdziwego surowca – za jej zakup zapłaci się nawet kilkakrotnie mniej pieniędzy, a co więcej, regularna pielęgnacja, aby utrzymać produkt w nienagannym stanie nie będzie kosztowna. Do zabezpieczenia paneli elewacyjnych nie są wymagane specjalne farby ani impregnaty, dlatego ostateczna cena jest zaskakująco niska. Dobrze wykonane panele są wierne naturalnym materiałom, dlatego pięknie będą zdobiły elewację budynku – zupełnie jak prawdziwe drewno.

elastyczna deska elewacyjnaDo zalet należy również zaliczyć niebywałą odporność i wytrzymałość produktu. Dekoracyjna elastyczna deska elewacyjna nie pęknie pomimo naprężenia, jest niewrażliwa na korozję biologiczną i nie zagrażają jej żadne czynniki atmosferyczne. Produkt, z uwagi na swoją elastyczność nie tylko może być stosowany na prostych ścianach budynku, ale również na zaokrągleniach. W przeciwieństwie do desek wykonanych z naturalnego drewna panele elewacyjne są intuicyjnie proste w montażu i nie wymagają wykorzystania specjalnych konstrukcji. W zamontowaniu istotny jest również ciężar materiału – deska elewacyjna jest niebywale lekka, dlatego można ją swobodnie wnosić nawet na wysokości. Niektórzy producenci oferują uniwersalne produkty, które można montować nie tylko na elewacji budynku, ale również wewnątrz pomieszczeń. To spora oszczędność pieniędzy i gwarancja wysokiej jakości. Po przeanalizowaniu sporej ilości zalet i cech charakterystycznych produktu decyzja o zakupie paneli elewacyjnych powinna być łatwa w podjęciu.

Cena deski elewacyjnej wynosi około 50 złotych za metr kwadratowy, natomiast decydując się na wybór surowca, kupujący będzie musiał zapłacić nawet do 400 złotych za metr kwadratowy (za przykładowe drewno egzotyczne). Na stronach internetowych niektórych producentów można znaleźć szczegółową instrukcję montażu desek imitujących naturalne drewno.