Aby nadzorowanie pracy magazynu odbywać się mogło w jak najbardziej sprawny oraz bezproblemowy należy się upewnić , że nie dojdzie do uszkodzenia pracujących w nim maszyn. W szczególności często dochodzi do tych uszkodzeń w przypadku regałów, wózków widłowych oraz znajdujących się w magazynie słupów podtrzymujących strop.

Kiedy potrzebne będą odbojnice energochłonne?

Aby się przed nimi uchronić zdecydowanie najczęściej wykorzystywane są odbojnice. Tego typu bariery ochronne pełnią jednak znacznie więcej istotnych funkcji o których z pewnością warto jest wspomnieć. Z racji tego, że są one najczęściej wykonane w bardzo intensywnych rzucających się w oczu kolorach, mogą odgrywać istotną funkcję informacyjną. Dzięki temu pozwalają na wytyczenie bezpiecznych szlaków poruszania się wózków widłowych czy też innych sprzętów. Jednocześnie pozwolą na ustalenie, oraz utrzymywanie bezpiecznej odległości od regałów. Odbojnice są jednak również wykorzystywane bardzo często do wytyczenia tych obszarów w magazynie do których bezpieczny dostęp będzie mieć jedynie część pracowników. Jak widać więc, ochronne odbojnice energochłonne mogą mieć wiele funkcji, ale tą zdecydowanie najważniejszą jest ich funkcja ochronna. Ochraniacze te mogą ja pełnić przede wszystkim przez wzgląd na ich wykonanie.

W takim właśnie celu zdecydowanie najczęściej wykorzystywana jest pianka z tworzyw technicznych, na przykład poliuretanu. Wyróżnia się ona przede wszystkim zdolnością do pochłaniania energii mechanicznej, oraz bardzo wysokim poziomem sprężystości. Właśnie to sprawia, że barierki ochronne stosowane w magazynie są w stanie skutecznie pochłaniać oraz zniwelować energię uderzeń. Stosowanie odbojnic przemysłowych zaufanej marki jest kluczowe w uchronieniu się przed wieloma zupełnie niepotrzebnymi uszkodzeniami cennego sprzętu w magazynie, oraz w innych zakładach przemysłowych. Co jednak najważniejsze w wyniku zderzenia z tymi właśnie elementami ochronnymi, powierzchnia wózka czy też innego sprzętu transportowego również nie ulega uszkodzeniom. Odbojnice różnego typu należą do jednych ze zdecydowanie najczęściej wykorzystywanych elementów ochronnych w wielu magazynach. Ma to z pewnością bezpośredni związek z faktem, że te właśnie elementy pozwalają uchronić się skutecznie przed wieloma uszkodzeniami sprzętu czy też maszyn wykorzystywanych zazwyczaj w zakładzie przemysłowym. Aby tak jednak było, należy wykorzystywać jedynie te, które zostaną w odpowiedni sposób wykonane. Tylko w takim wypadku będą one w stanie skutecznie rozkładać energię mechaniczną powstałą w wyniku uderzenia.

Zapraszamy na www.safetypadlocks.eu po więcej profesjonalnych informacji.