Meble ogrodowe, które wykonane zostały z drewna, cenione są przede wszystkim ze względu na estetykę. Wiele osób jednak sądzi niesłusznie, że nie wyróżniają się one tak dużym poziomem solidności, jak na przykład meble ogrodowe wykonane w całości z tworzywa sztucznego.

Charakterystyka drewnianych mebli ogrodowych

meble ogrodowe drewnianeTak naprawdę jednak wszystko zależy od gatunku drewna, użytego do wykonania takich mebli oraz od odpowiedniej ich konserwacji. W przypadku produkcji mebli ogrodowych powinno się wykorzystywać te gatunki drewna, które są naturalnie najbardziej wytrzymałe, jak również i doprane. Dobrym pomysłem okazuje się użycie drewna świerkowego, ale także i sosnowego. Są one wybierane najczęściej ze względu na naturalną kolorystykę surowca. Jeżeli chodzi o solidne meble ogrodowe drewniane mazowieckie jest regionem, gdzie są one szczególnie cenione. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepsze pod względem gatunkowym drewno nie okaże się wystarczające, aby zapewniać tak wykonanym meblom odpowiedni poziom odporności. Dlatego też w przypadku takich właśnie mebli ogrodowych, znacznie bardziej niż w przypadku tych z tworzywa, ważną rolę odgrywają różnego rodzaju zabiegi konserwacyjne. Kluczowe jest więc regularne mycie takich mebli, co powinno być wykonywane co najmniej raz w sezonie.

meble ogrodowe drewnianeNależy użyć odpowiednich środków czyszczących dostosowanych do pielęgnacji drewna naturalnego. Ważne jest regularne malowanie drewnianych mebli ogrodowych z użyciem odpowiednich impregnatów, olejów, lazurów oraz lakierobejców. Dzięki temu niezależnie od rodzaju warunków atmosferycznych, na które dane meble ogrodowe będą narażone, z pewnością nie będzie można mieć żadnych zastrzeżeń co do ich trwałości oraz schludnego wyglądu. Co więcej, taka konserwacja pozwoli także na zachowanie meblom przez długi czas ich atrakcyjnej stylistyki oraz na uchronienie się przed ich nieodwracalnym zniszczeniem i koniecznością wymiany na nowe. W ten sposób konserwując meble ogrodowe wykonane z drewna, z całą pewnością nie będzie można mieć żadnych zastrzeżeń co do ich ogólnej wytrzymałości. Będą w stanie zachować swój atrakcyjny wygląd przez bardzo długi czas. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem okazują się być meble ogrodowe, które zostały wykonane z drewna.

Rozwiązanie to wyróżnia się nie tylko estetyką, ale także odpowiednim poziomem wytrzymałości. Jest to możliwe, jeśli drewno użyte do stworzenia takich mebli, pozyskane będzie z sosny i świerku, a same meble będą regularnie poddawane odpowiednim pracom konserwującym, co najmniej raz do roku, poprzez ich impregnację oraz lakierowanie.