Jako że coraz częściej spotyka się domy, które posiadają dobudowany garaż, naturalnym jest, że muszą one spełniać warunki w stopniu przynajmniej zbliżonym do tych, jakie panują we właściwych pomieszczeniach domowych. Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo i oszczędność eksploatacji. Te zadania należą między innymi do dobrej, solidnej bramy, oddzielającej nasz garaż od świata zewnętrznego. Jednym z jej rodzai, stosowanym niezwykle często, jest brama segmentowa. Co tego typu zabezpieczenie garażowe ma do zaoferowania?

dom z bramąRodzice szczególnie powinni zwrócić uwagę na intuicyjny system antyprzeciążeniowy, który zapobiega przed zmiażdżeniem przedmiotu leżącego na drodze zamykającej się bramy. Specjalny mechanizm zatrzyma jej bieg i uchroni rowerek twojego malucha lub jakąkolwiek inną przeszkodę przed zniszczeniem. Jednocześnie sama brama pozostanie zawsze bezpieczna i nienaruszona. Możliwość otwierania jej zdalnie za pomocą pilota o dużym zasięgu sygnału to ogromna wygoda, lecz również standard, z którego korzysta każdy użytkownik tego typu mechanizmów. Dla niektórych jednak nowością okaże się możliwość obsługi bramy z pozycji smartfona. Nowoczesne aplikacje zainstalowane na naszym telefonie zapewniają jeszcze większy komfort i bezpieczeństwo, niemal jak w bankowości elektronicznej. Bramy segmentowe szczególnie należą do tego typu konstrukcji, które posiadają wysokiej klasy szczelność ze względu na sposób otwierania.

brama garażowaPosiadają zaawansowane systemy uszczelniające, które zapewniają izolację cieplną oraz nie przepuszczają wody. Są zabezpieczone przed możliwością włamania poprzez specjalne ryglowanie w prowadnicy, które uniemożliwia podważenie drzwi. Wysokiej jakości pas zębaty nie wymaga z naszej strony żadnej konserwacji. Sprężyny są odporne na pęknięcia, a boczne ościeżnice na ryzyko korozji. Ogromnym plusem jest w tym przypadku również swobodny dostęp do serwisu i wszelkich punktów z częściami zamiennymi. W okolicach każdego większego miasta Polski znajdziemy serwisantów, producentów oraz fachowców, którzy instalują bramy garażowe segmentowe Żukowo oraz inne mniejsze miejscowości w okolicach Gdańska mogą liczyć na dojazd rzetelnej ekipy, która będzie w stanie zarówno zainstalować nową bramę, jak i naprawić obecnie przez nas posiadaną. Dodatkowo, mechanizm bramy można skonfigurować pod nasze preferencje. Przykładowo, istnieje możliwość, by wyciszyć działanie bramy poprzez instalację napędu z szyną na pasku kewlarowym.

Opcji jest wiele, a wszystko zależy od naszych potrzeb. Dlatego wszelkie szczegóły funkcjonowania mechanizmu należy uzgodnić ze specjalistą jeszcze przed zakupem. W przeciwnym razie, możemy nawet nie zdawać sobie sprawy, jak wiele korzyści oferuje automatyczna segmentowa brama garażowa.