Biuro projektowe to firma zatrudniająca architektów wnętrz, którzy powinni mieć rozeznanie w rynku, wiedzieć czego oczekują klienci, jak również umieć zrealizować ich wizję i nie przekroczyć ustalonego budżetu. Architekci jednak przydają się nie tylko wtedy kiedy chcemy wyremontować mieszkanie, ale także jeśli chcemy je sprzedać, wynająć czy jeśli deweloper szuka kogoś do stałej współpracy odnośnie aranżacji pomieszczeń.

Biuro projektowe i różne usługi

biuro projektoweOczywiście, architekt wnętrz się przydaje kiedy chcemy wykończyć lub odmienić nasze mieszkanie lub dom. Wtedy musimy wiedzieć jaki styl wnętrzarski nam odpowiada, na czym nam najbardziej zależy oraz ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na całą realizację. Dobre biuro projektowe w Bydgoszczy poradzi sobie nawet z ograniczonym budżetem czy zaprojektowaniem wnętrza w stylu japońskim lub francuskim. Projekt będzie zakładał plan prac, kosztorys, wizualizacje przestrzenne. Niektórzy architekci współpracują także z firmami budowlanymi i sklepami meblowymi, dzięki czemu mogą załatwiać zniżki, a także sugerować gdzie klient powinien się udać. Druga usługa jaką oferują biura projektowe to tak zwany home staging. Jest to wykonanie projektu i remontu mieszkania przeznaczonego na sprzedaż. Często niewielkimi środkami można znacząco podnieść wartość mieszkania, sprawić że będzie bardziej atrakcyjne dla kupujących, a do tego szybciej zostanie sprzedane.

biuro projektoweArchitekt zaleci malowanie ścian, wymianę paru mebli, sprzątnięcie wszystkich pamiątek i osobistych rzeczy właścicieli. Można za to dodać jakieś rośliny. Ważne jest oczywiście by takie wnętrze było idealnie czyste. Im jaśniejsze, bardziej przestronne wydaje się wnętrze tym szybciej znajdzie się na nie nabywca. Trzecia opcja oferowana przez biura projektowe do przygotowanie mieszkania pod klucz, zarówno na sprzedaż, jak i na wynajem. To usługa dla deweloperów, którzy chcą sprzedawać/wynajmować umeblowane mieszkania. Wtedy architekt będzie się musiał dopasować do aktualnie modnych koncepcji, by wnętrze było raczej uniwersalne i spodobało się wielu osobom. Prędzej zostanie wykorzystany styl nowoczesny niż kolonialny. Dobre biuro projektowe z Bydgoszczy, Warszawy, czy Krakowa powinno oferować szeroki wachlarz usług.

Może to być home staging, projektowanie wnętrz pod klucz dla deweloperów, jak i klientów indywidualnych. Każdy projekt powinien być unikatowy i zadowalający dla klienta, tak by w swoim domu czy mieszkaniu czuł się bardzo dobrze. Tylko doświadczony specjalista jest w stanie zagwarantować najwyższej jakości usługi.