Dzięki współczesnej techniki mamy możliwość nie myśleć o nieestetycznych, często niezbyt dobrze działających piecach kaflowych lub kaloryferach Faviera. Powstało wiele firm, które fachowo zajmują się produkowaniem oraz sprzedawaniem narzędzi grzejnych.

grzałkaJest w nich sklep Backer, który produkuje przedmioty sprawdzające się w konkretnym rozwiązaniu. Oferta firmy, która należy do ogólnoświatowej grupy Backer, jest niesamowicie duża. Każdorazowa grzałka zrobiona jest w odmiennej technice, a pośród nich są między innymi rurkowe elementy grzejne, foliowe urządzenia grzejne i panele sterujące. Każdy z nich cechuje się czymś różnym, dlatego opłaca się przybliżyć sobie ich zastosowanie. Rurkowe elementy grzejne to grzałki rurkowe, gdzie maksymalna temperatura pracy części to ponad 900 stopni Celsjusza.

Backer ORB – grzałki, elementy grzejne

Na przykład, grzałki te mogą być używane do odszraniania, zagrzewania powietrza oraz działania w cieczach. Są to najbardziej typowe elementy, które można w dowolny sposób modelować. Używa się je przykładowo w piecach i zmywarkach. Foliowe cześć grzejne umożliwiają stworzenie kilku obwodów i podłączenie kilku napięć w tym samym urządzeniu. Wykorzystuje się je w dziedzinach przemysłowych, dla przykładu są to komunikacja, motoryzacja oraz grzejniki poprawiające komfort indywidualny. Kolejnymi elementami grzewczymi, jakie ma w swej ofercie sklep Backer, są panele sterujące oraz przewody kablowe. Układy sterujące są w całości automatyczne oraz służą do komunikacji między użytkownikiem a elementem. Mimo że przyrządy te są wysoko nowoczesne, to ich używanie jest niezwykle łatwe i nie wymaga specjalnych umiejętności. Wykorzystuje się je przykładowo w przyrządach wytwarzających ciepło, kotłach elektrycznych i systemach SPA.

Na stronie internetowej sklepu Backer znajdują się wszelkie dane na temat ich działalności i przedmiotów, które mają w asortymencie. Wszystko jest klarownie opisane, ułatwiając nabywcy przejrzenie asortymentu. Pośród pozostałych urządzeń, których produkcją trudni się Becker, są między innymi gołoskrętkowe części cieplne oraz specjalne przyrządy grzejne, to znaczy elementy PTC i kable grzewcze.