Łazienka jest dla wielu osób niesamowicie istotna, gdyż jest obszarem, w którym możemy zrelaksować się w samotności. Odpowiednie umeblowanie odtworzy osobliwy klimat, który jest potrzebny w tym intymnym miejscu. Łaźnia parowa istnieje już od lat starożytnych, kiedy to rzymianie używali jej w celu spędzenia przyjemnie czasu wśród znajomych.

łaźniaNajstarsze termy wybudowane zostały w Pompejach w drugim wieku przed naszą erą, z kolei 100 lat później, budowanie łaźni stało się popularne oraz przeobraziły one się w gigantyczne kompleksy. Współcześnie łaźnie są popularne szczególnie w krajach północnoeuropejskich, jednak odgrywają dużą rolę społeczną też w Rosji, Łotwie oraz Estonii. Typ termy parowej różni się, w zależności od tego, jaka wilgotność w niej występuje. Zazwyczaj spędza się w niej od kilku do kilkunastu minut oraz ma niezwykle ona dobre oddziaływanie na ludzki organizm. Dzisiaj, gdy technika jest na znacznym etapie, nie musimy wybierać się do państwowych kąpielisk lub termy, gdzie często czujemy brak komfortu. Każda osoba pragnąca wygody w łazience może umeblować ją tak, aby spełniała rolę sauny parowej. Istnieje wiele firm na rynku, które proponują przyrządy do tego właściwe. Należy do tych firm także Steam Shop, mająca swą siedzibę w Olsztynie. Jej szeroka oferta na pewno zaciekawi wszystkie osoby, myślące o własnej termie parowej. Planując taki wydatek należy jednak pamiętać o paru istotnych rzeczach. Płytki powinny mieć odporność na zawilgocenie, więc w tej kwestii świetnym pomysłem jest mozaika szklana.

Steamshop – mozaika szklana i generator pary

Pomijając cechy estetyczne, które mają ewidentnie większe aniżeli w łazience o klasycznych kafelkach, albowiem mamy sposobność zastosowania różnych barw i matowień, to mozaika szklana jest najlepsza do obszarów, gdzie jest znaczna wilgoć. Z kolei specjalne pokrycie antypoślizgowe zapewni bezpieczeństwo wszelkim osobom używającym łazienkę. Idealnym zwieńczeniem łazienki, która jest naszą osobistą łaźnią, jest zainstalowanie specjalnego stymulatora pary. Generator pary Pago jest nowoczesny, prosty w instalacji, a wodę doprowadza do wrzenia zdecydowanie szybciej, niż w generatorach z grzałkami.

Nadto są w całości zautomatyzowane, co daje zapewnienie właściwej temperatury w łazience. Stworzenie osobistej łaźni jest niezwykle łatwe, z tego powodu opłaca się zaznajomić się z asortymentem firmy Steam Shop.