Jakie nabyć okna do domu? – to pytanie zadaje sobie mnóstwo ludzi aranżujących remont, albo wykonujących go. Prawidłowo dobrane okna są głównie funkcjonalne, mocne a także służą w mieszkaniu przez kilkadziesiąt lat. W przedwojennych domostwach, nadal dostrzec można okna wykonane z drewna dębowego. Surowiec ten był zazwyczaj używany, głównie przez cechy, które posiada.

oknoOdpowiednio zabezpieczone drzewo użytkować można wiele lat, korzystnie wpływa na zdrowie, dzięki zawartości olejków zapachowych, oraz jest dobrym izolatorem akustycznym oraz termicznym. Na dodatek, drewno jest klasyką, która nigdy nie wychodzi z mody, ponadto, dodaje kunsztownego wyglądu każdemu mieszkaniu. We współczesnych czasach rzadziej montuje się okna z tego materiału, ponieważ są znacznie droższe, zarówno pod względem nabycia, jak i dbania. W różnych sklepach, bez względu na to, czy to okna Katowice, czy Łódź, największy wybór ma się przy zakupie okien z PVC. Dobrze jest przy okazji wytłumaczyć, jaka jest różnica pomiędzy PVC, PCV a PCW, gdyż osoby śledzące asortyment z oknami z pewnością się na nie natkną. Wszelkie te skrótowce oznaczają jedną mieszankę chemiczną – polichlorek winylu. PVC jest skrótowcem właściwym, a PCW spolszczonym, jednakże, najczęściej spotyka się PCV, która tak naprawdę powstała w wyniku pomyłki. Okna z tego surowca są zdecydowanie mniej kosztowne od drewnianych odpowiedników, lecz to też jest zależne od liczby profili, tafli szkła oraz innych nadprogramowych możliwości. Przy zakupie okien, są dane techniczne, na które powinno się skierować szczególną uwagę, bez różnicy na to, z jakiego materiału zakupimy okna.

W skład nich wchodzą między innymi: ocena izolacji termicznej oraz dźwiękowej, rodzaj wodoszczelności (która przemawia na korzyść okien PCW, bo drzewo ulec może wypaczaniu) a także szczelność. Kierując uwagę na te dane, a nie promocję bądź cenę okien, która może być bardzo zróżnicowana, zagwarantujemy sobie okna służące przez wiele lat.

Źródło – http://www.adex-okna.pl/