Beton jest to kompozyt budowlany, który jeszcze do niedawna był wykorzystywany tylko jako materiał konstrukcyjny. Takie przeznaczenie spowodowane jest parametrami technicznymi, jakie może osiągać sztuczny kamień powstały ze zmieszania wody, kruszywa i spoiwa.

Ładne posadzki z betonu

betonowe posadzki w domuZnaczna wytrzymałość na ściskanie, nieuleganie korozji pod wpływem wody, wysoka szczelność oraz wiele innych cech sprawiło, że beton doskonale nadawał się do wykonywania fundamentów, słupów, stropów oraz ścian. Jednak z czasem na rynek zostały wprowadzone betony architektoniczne, które oprócz wysokiej jakości miały także zachwycać swoim nienagannym wyglądem. W ten sposób materiał ten był coraz chętniej stosowany nie do wykonywania elementów konstrukcji, ale do tworzenia nieszablonowego wystroju we wnętrzach różnego rodzaju obiektów. Z czasem mieszanki zaczęły jeszcze bardziej ewoluować, co przyczyniało się do wprowadzania na rynek coraz nowszych, bardziej nowoczesnych rozwiązań. Jednym z nich są zaprawy cienkowarstwowe i mikrocementy. Zajmują znacznie mniej miejsca niż tradycyjna wylewka betonowa, dzięki czemu z powodzeniem mogą być stosowane w miejscach, w których nie można ułożyć kilku centymetrów zaprawy.

betonowe posadzki w domuCoraz więcej osób chce mieć cienkowarstwowe betonowe posadzki w domu i nie ma w tym nic dziwnego. Oprócz tego, że zajmują niewiele miejsca posiadają one niezwykle wiele zalet. Przede wszystkim są niezwykle odporne na czynniki eksploatacyjne. Trudno jest je uszkodzić w jakikolwiek sposób – wyróżniają się nienasiąkliwością, udarnością, odpornością na starzenie oraz wieloma innymi cechami, które są doceniane przez szerokie grono odbiorców. Także nie sprawiają żadnych problemów podczas czyszczenia, ponieważ można je myć jak klasyczną podłogę. Oprócz tego, dzięki specjalnym procesom szlifowania doskonale się prezentują. Mogą być wypolerowane w taki sposób, że swoim wyglądem przypominają estetyczny kamień lub zachowane w macie. Wszystko zależy jedynie od wizji i oczekiwań inwestora, który zdecyduje się na wykorzystanie takich rozwiązań w swoim domu. Cienkowarstwowe posadzki sprawdzają się nie tylko w domach, ale także w przestrzeniach publicznych.

Wiele przedsiębiorstw, chcąc unowocześnić wystrój biura, zdecydowało się właśnie na tego rodzaju rozwiązania. Wbrew panującym przekonaniom, beton na podłodze wcale nie musi być szary. Dzisiejsze technologie i rozpowszechnienie spoiw polimerowych pozwala na uzyskanie różnego rodzaju odcieni – nie tylko czerni i szarości, ale również eleganckiej bieli czy innego koloru z palety RAL.