Podczas aranżowania domu lub mieszkania na pewno każdy z nas odwiedzi sklep meblowy. Meble najlepiej jest oglądać na żywo. W końcu to duży i drogi zakup, więc nie warto jest się zadawać na to, że zdjęcia dobrze oddają kolor i fakturę mebla.

Architekt wnętrz i wnętrza handlowe

architekt wnętrzOdwiedzając lokal z wyposażeniem wnętrz mamy możliwość sprawdzenia wszystkiego, jak również zapytania sprzedawców o radę. Często się teraz zdarza, że w sklepie meblowym spędzamy coraz więcej czasu. Od czego to zależy? Na pewno architekt wnętrz pracujący w Lublinie zaprojektował tu wnętrza. Specjalista z zakresu aranżacji wnętrz zadba o to, by klient czuł się tam dobrze i dokonywał większych zakupów niż zamierzał. Żeby tak się stało to meble powinny być ustawione w sposób przemyślany, a cały sklep włącznie z kasami musi być właściwie zagospodarowany. Na pewno meble powinny stać w kompletach. Kanapy często sprzedaje się wraz z fotelami lub pufami. Stanowią one razem komplet wypoczynkowy. Przy kanapach często można znaleźć także pasujące stoliki kawowe, lampy, narzuty, koce, czy dywany. Mimo iż klient przyszedł jedynie po kanapę to może mu takie zestawienie się spodobać i zdecyduje się na zakup całej ekspozycji.

architekt wnętrzMeble stawiane są także kategoriami, to znaczy wedle pomieszczenia (pokój dzienny, sypialnia, pokój dziecięcy, kuchnia i tak dalej). Dzięki temu klientowi łatwo jest się rozeznać w sklepie i trafić tam gdzie chce. Wszędzie warto jest stosować zasadę kompozycji. Przy wejściu do sklepu często można zobaczyć także stoiska z dodatkami do wnętrz. Tam można znaleźć dekoracje, obrusy, świeczniki, zastawy stołowe, lampy, czy koce. Są to rzeczy po które rzadko wybieramy się do sklepu meblowego. Jednak na takie drobiazgi najłatwiej jest namówić klienta. Łatwiej niż na przykład na zakup dodatkowych foteli czy droższego materaca. Takie dodatki kosztują od kilku do góra stu złotych. Stanowią idealne dopełnienie wnętrza, jednak nie każdy o nich myśli. Architekt wnętrz stawiając akcesoria na wejściu sprawia, że każdy kto wejdzie do sklepu musi zwrócić na nie uwagę. Niektóre można postawić także przy kasie. Warto również ustawiać meble tak, by klient łatwo mógł porównywać różne zestawy. Można wtedy łóżka czy szafy postawić w jednym rzędzie, dzięki czemu kupujący będzie chodził alejkami i przyglądał się im.

Klient będzie zadowolony, że wszystko dobrze widzi, a sklep będzie zadowolony, bo szczęśliwy klient dokonuje większych zakupów. Dobry architekt wnętrz na pewno zadba o taką aranżacje sklepu meblowego, żeby żadnej kupujący nie wyszedł z niego jedynie z tym, co planował kupić.