W architekturze wnętrz można wyróżnić wiele stylów. Mamy delikatny styl japoński, wystawny styl francuski, pełen mocnych kolorów styl chiński, czy minimalistyczny styl skandynawski. Warto jednak wspomnieć także o stylu angielskim. W tym stylu można urządzić nie tylko pokój dzienny, ale także kuchnię, a nawet łazienkę.

Architektura wnętrz i odpowiednie kolory

architektura wnętrz Styl angielski na pewno nie spodoba się każdemu. Osoby lubiące nowoczesne wzornictwo, ciemne kolory, czy designerskie meble raczej nie znajdą tu niczego dla siebie. To raczej wnętrza dla osób ceniących sobie domową atmosferę, przytulne pomieszczenia, ciepłe barwy. Stylowa architektura wnętrz we Wrocławiu wykonana na angielskich założeniach stylu prezentuje bardzo dużo odcieni różu, czerwieni, jak i bieli. Takie zestawienia można znaleźć zarówno na tapetach, jak i na całym wyposażeniu wnętrz – od kanap i foteli, po akcesoria dekoracyjne. Najbardziej klasycznym motywem stylu angielskiego są oczywiście róże. Tu także można znaleźć je w różnej wersji, od bardzo realistycznych kwiatów, po ledwie zarysowane szkice. Jak to w całości wygląda? Najczęściej można zobaczyć pomieszczenia z białymi/kremowymi ścianami oraz ,,różaną” kanapą i fotelami, lub też pomieszczenie z kwiatową tapetą i kremową/białą kanapą.

architektura wnętrz Takie można zobaczyć w wielu angielskich domach, a także w angielskich filmach. Warto zaznaczyć, że styl angielski to także bogactwo tkanin. Przede wszystkim wszystkie meble są tapicerowane. Nawet jeśli mamy do czynienia z drewnianymi krzesłami kuchennymi to muszą się na nich znaleźć miękkie poduszki obite tkaniną. Materiały znajdują się także na zasłonach, dywanach i dywanikach, obrusach. W stylu angielskim nie można zapominać o kominkach. To wokół nich najczęściej są ,,zorganizowane” pokoje dzienne. Kominek powinien być opalany drewnem, choć we współczesnych wersjach można go zastąpić kominkiem elektrycznym czy gazowym. Nie dadzą one efektu ognia trzaskającego w kominki i nie będzie charakterystycznego zapachu palonego drewna, jednak jest to rozwiązanie bardziej wygodne i praktyczne, ze względu na brak konieczności dorzucania drewna do ognia. Jeśli chodzi o inne materiały to stosuje się drewno. Drewniane są posadzki, komody, szafy. Nie znajdziemy tu natomiast szkła i metalu.

Nawet jako akcesoria dekoracyjne w zasadzie one nie występują. Podsumowując, angielski styl architektury wnętrz sprawia, że dom ma stać się bezpieczną przystanią, miejscem idealnym do rodzinnych spotkań, do odpoczynku, ma być przytulny i sprawiać, że każdy gość dobrze się poczuje.